Stacionárny bicykel Concept2 BikeErg

Doprava zadarmo Doručenie v rámci SK do 24 hod

Concept2

Doprava a platba

1 280 € s DPH

Na sklade
ks

Stacionárny bicykel Concept2 BikeErg je najnovším prírastkom v ponuke športových ergometrov spoločnosti Concept2. Je vybavený rovnakým zotrvačníkom a výkonnostným monitorom ako veslárske a lyžiarske trenažéry Concept2. 

Vďaka zotrvačníku, ktorý využíva odpor vzduchu je jazda na bicykli hladká a nehlučná a jej intenzita závisí od toho ako silno pedálujete. Klapka odporu na zotrvačníku funguje rovnako ako prevodovka na bicykli a vďaka nej môžete regulovať pocit z jazdy. Na rozdiel od väčšiny stacionárnych bicyklov má BikeErg aj spojku, vďaka ktorej funguje ako bežný bicykel. Keď prestanete pedálovať, zotrvačník sa bude síce naďalej točiť, ale pedále sa zastavia. 

Sofistikovaný výkonnostný monitor vám poskytne okamžitú spätnú väzbu o tréningu, pričom máte možnosť výberu zo širokej ponuky rôznych zobrazení a tréningov. Výkonnostný monitor je kalibrovaný aby bola zaručená presnosť údajov a preto si budete môcť priamo porovnať vaše dosiahnuté časy a vzdialenosti s inými ľuďmi a tiež zmapovať zlepšovanie svojho výkonu.

BikeErg vyvinula spoločnosť s vyše 40-ročnými skúsenosťami vo výrobe inovatívnych, vysoko kvalitných produktov. Nezáleží na tom o aký druh tréningu na stacionárnom bicykli máte záujem, či už je to zlepšenie kondície alebo príprava na ďalšiu súťaž,  BikeErg Concept2 je pre vás ideálnou tréningovou pomôckou.

Výkonnostný monitor

Pomáha odlíšiť BikeErg Concept2 od iných fitnes zariadení, je sofistikovaný a zároveň je jeho použitie jednoduché. Umožňuje zaznamenanie presných údajov o tréningu. Môžete sledovať zlepšovanie svojho výkonu a porovnávať vaše výsledky s inými. Poskytuje údaje o tempe, počte otáčok za minútu (rpm), wattoch a kalóriách a ukladá ich automaticky buď do vnútornej pamäte alebo na USB flash disk. Obsahuje Bluetooth ako aj ANT+ bezdrôtové pripojenie, čo umožňuje použitie väčšiny bezdrôtových pásov srdcovej frekvencie, ako aj bezplatného softvéru Concept2 ErgData, aplikácií tretích strán a pripojenie sa k online komunite. BikeErg nepožaduje vonkajší zdroj napájania. Monitor PM5 funguje s dvomi D cell (LR20) batériami a životnosť batérií sa predlžuje točením zotrvačníka pri tréningu.

Zotrvačník a klapka odporu

BikeErg má rovnaký dizajn zotrvačníka ako veslárske a lyžiarske trenažéry Concept2, čo umožňuje responzívnu plynulú jazdu. Vďaka zotrvačníku môžete vždy kontrolovať svoj výkon a záťaž. Klapka odporu umožňuje počas tréningu rýchle regulovanie množstva vzduchu prúdiaceho do zotrvačníka. Má to podobný účinok ako menenie prevodových stupňov na bicykli. Nastavením klapky zotrvačníka na menšie hodnoty (1-5) sa umožní prúdenie väčšieho množstva vzduchu do zotrvačníka a má to podobný efekt ako nastavenie prevodovky na vyšší prevodový stupeň. Zmenšením prívodu vzduchu do zotrvačníka dosiahnete rovnaký efekt ako pri podradení na nižší prevodový stupeň pri jazde na „outdoor“ bicykli. 

Nastaviteľné sedadlo a riadidlá

Sedadlo ako aj riadidlá sú ľahko nastaviteľné. Výšku sedla môžete upraviť pomocou bezpečného a jednoduchého zámkového systému. Takisto si môžete nastaviť sklon sedadla, či posunúť ho smerom dopredu alebo dozadu. Riadidlá sa dajú nastaviť horizontálne aj vertikálne do želateľnej polohy. Vďaka trom rôznym možnostiam uchopenia si môžete nájsť také, ktoré vám najviac vyhovuje.

Prispôsobte si jazdu

Dávate prednosť vlastnému nastaveniu? To nie je problem. Na BikeErg pasuje väčšia bežných bicyklových náhradných dielov, takže môžete použiť vlastné sedadlo, riadidlá a pedále pre dokonalý zážitok z jazdy.

Bezreťazové riešenie

BikeErg používa vysoko odolné viacdrážkové remene namiesto reťazí, čo zaručuje tichú jazdu. Remene sú samonapínacie, čím sa predlžuje ich životnosť a znižujú sa náklady na údržbu.

Nízka hmotnosť a mobilita

Hliníkový rám bicykla zaručuje jeho nízku hmotnosť ako aj odolnosť. Mobilné kolieska umožňujú jeho jednoduchý presun. BikeErg váži iba 26 kg a preto je “ľahší” ako väčšina iných stacionárnych bicyklov.

Jednoduchá montáž

BikeErg si vyžaduje minimálnu montáž a všetky potrebné nástroje, ako aj užívateľský manuál so zreteľnými pokynmi a obrázkami, sú súčasťou jeho balenia.

Odolná konštrukcia nenáročná na údržbu

Všetky Concept2 trenažéry sú známe svojou dlhou životnosťou a kvalitnou konštrukciou. Vďaka pevnej a odolnej konštrukcii sú vhodné aj pre použitie nielen v domácnostiach ale aj v komerčných fitnes centrách či tréningových centrách pre vojakov či hasičov.

Parametre

Šírka trenažéra: 61 cm
Monitor: PM5
Farba trenažéra: čierna
Prepravná hmotnosť: 37 kg
Prepravné rozmery: 38 x 66 x 122 cm
Dĺžka: 122 cm
Hmotnosť: 26 kg
Maximálna nosnosť: 136 kg
Výška sedadla: 79–103 cm