WRIC 2020 budú v Paríži

Nominácia Paríža bola oznámená počas Majstrovstiev sveta 2019 na Long Beach v Kalifornii, USA. V závere šampionátu formálne odovzdal vlajku Svetovej veslárskej federácie jej prezident Jean-Christophe Rolland do rúk prezidenta Francúzskeho veslárskeho zväzu Jean-Jacques Mulota, ktorý ju akceptoval.

Bude to v poradí už 3. ročník Majstrovstiev sveta v halovom veslovaní. Inauguračný ročník týcho majstrovstiev sa konal v roku 2018 v USA v meste Alexandria, Virginia. MS v halovom veslovaní 2020 sa budú po prvý krát konať v inom štáte a na inom kontinente.

“Prvé dva ročníky týchto majstrovstiev sa konali v USA v plnej spolupráci so spoločnosťou Concept2. Spoločnosť Concept2 poskytla nielen hardvér a technológiu, ale tiež podporila účasť veslárov zo zahraničia a pomohla zabezpečiť aj priebeh súťaží”- povedal Rolland.

“Teraz je čas presunúť túto súťaž mimo USA. Ukázalo sa, že Paríž a Francúzska veslárska federácia sú pripravení usporiadať majstrovstvá a odvtedy, ako sme to oznámili po prvý krát, sme už zaznamenali obrovský záujem. Vieme, že Paríž bol tou správnou voľbou.”

“Po úspechu na Long Beach sa už tešíme na Paríž,” povedal Peter Dreissigacker, jeden zo zakladateľov spoločnosti Concept2. “Francúzsky veslársky zväz zakaždým usporiadal skvelú veslársku súťaž a sme si istí, že s podporou Svetovej veslárskej federácie sa toto podujatie môže posunúť na novú úroveň. To, že sa majstrovstvá sveta uskutočnia v Európe len dokazuje, že tento šport je naozaj medzinárodný”.

Svetové majstrovstvá v halovom veslovaní (WRIC) 2020 budú prebiehať dva dni a zároveň s Majstrovstvami Francúzska v halovom veslovaní. Veslovať sa bude v kategóriách open a ľahká váha, ako aj v kategóriách juniori, do 23-rokov a veteráni.