V. Majstrovstvá Slovenska stredných škôl v halovom veslovaní

V piatok dňa 24.4.2015 sa v Banskej Bystrici už po piaty krát uskutočnili majstrovstvá Slovenska stredoškolákov v halovom veslovaní na trenažéroch Concept2. Okrem súťažiacich, ktorí sa po celý rok zapájali do Concept2 ligy halového veslovania sa predstavili aj družstvá, ktoré si postup na majstovstvá vybojovali v krajských kolách. Spestrením súťaže boli aj zahraniční účastníci z Čiech, Poľska a Srbska.

VÝSLEDKY:

Kategória 1.-2. ročník dievčatá

Poradie Škola Krajina Čas
1. Gymnázium bilingválne, Žilina  SVK 7:13,4
2. Gymnázium A. Sládkoviča, Banská Bystrica  SVK  7:15,2 
3. Stredná zdravotnícka škola, Banská Bystrica SVK  7:19,8 
4. Hotelová akadémia, Brezno  SVK  7:39,5 
5. Školský internát, Medická 2, Košice  SVK  7:47,3 
6. Gymnázium Á. Vámberyho s VJM, Dunajská Streda SVK  7:48,0
7. Spojená škola, Nováky  SVK  8:06,0
8. Zespół Szkół, Połaniec  POL  8:17,3 

Kategória 3.-4. ročník dievčatá

Poradie Škola Krajina  Čas 
1.  Gymnázium de Pierra Coubertina, Piešťany SVK 7:07,6
2.  Hotelová akadémia, Brezno  SVK  7:19,1 
3.  Gymnázium A. Sládkoviča, Banská Bystrica  SVK  7:20,4 
4.  Stredná zdravotnícka škola, Banská Bystrica  SVK  7:28,4 
5.  Obchodná akadémia, Považská Bystrica  SVK  7:38,8 
6.  Gymnázium Ľ. Štúra, Zvolen  SVK  7:51,8 

Kategória 1.-2. ročník chlapci

Poradie  Škola  Krajina  Čas 
1.  SOŠ informačných technológií, Banská Bystrica SVK  5:47,5 
2.  Gymnázium A. Sládkoviča, Banská Bystrica  SVK  6:01,5 
3.  SOŠ technická, Galanta  SVK  6:10,4 
4.  Gimnazija Jovan Jovanović Zmaj, Novi Sad  SVK  6.18,9 
5.  Hotelová akadémia, Brezno  SVK  6:23,8 
6.  Školský internát, Medická 2, Košice "A"  SVK  6:26,9 
7.  SOŠ letecko - technická, Trenčín  SVK  6:31,8 
8.  SOŠ, Handlová  SVK  6:43,8 
9.  Gymnázium bilingválne, Žilina  SVK  6:43,8 
10.  Školský internát, Medická 2, Košice "B"  SVK  7:05,6 

Kategória 3.-4. ročník chlapci

Poradie  Škola  Krajina  Čas 
1.  SPŠ el-it, Dobruška  CZE  5:55,2 
2.  Hotelová akadémia, Brezno  SVK  5.56,9 
3.  Gymnázium A. Sládkoviča, Banská Bystrica  SVK  5:57,0 
4.  SOŠ informačných technológií, Banská Bystrica  SVK  6:01,4 
5.  Spojená škola, Sečovce  SVK  6:05,4 
6.  SOŠ technická, Galanta  SVK  6:08,7 
7.  Gymnázium de Pierra Coubertina, Piešťany  SVK  6:14,4 
8.  Gymnázium bilingválne, Žilina  SVK  6:28,8 
9.  Spojená škola, Nováky  SVK  6:52,5