Silový tréning so zotrvačníkom a doplnkami značky Exxentric

Zvýšte účinnosť vášho silového tréningu pomocou produktov značky Exxentric, ktoré pribudli v našej ponuke.

Tréning so zotrvačníkom

Či už je vaším cieľom dosiahnuť vrcholový športový výkon, predísť zraneniu, rehabilitácia po zranení alebo zlepšenie svojho celkového zdravotného stavu a kondície, tréning so zotrvačníkom Exxentric vám prináša množstvo výhod.

Čím je tréning so zotrvačníkom jedinečný?

Predovšetkým napomáha zvýšiť účinnosť vášho silového tréningu. Pre vytvorenie optimálnej záťaže sa namiesto gravitačnej sily využíva zotrvačná sila zotrvačníka. Ďalším prínosom je, že prostredníctvom tohto tréningu sa zlepšuje výkon športovcov a napomáha pri rehabilitácii.

Použitím produktov Exxentric sa dosiahne vyššia efektívnosť tréningových programov a zároveň sa znížia aj celkové náklady, v porovnaní s dostupnými alternatívami. Tréningové pomôcky Exxentric vám poskytujú možnosť vykonávať efektívne štandardné cviky ako aj pokročilejšie cviky v rámci excentrického, koncentrického a izometrického tréningu.

Výhody oproti tradičnému tréningu

Sila pri tréningu so zotrvačníkom závisí od kombinácie intenzity vášho cvičenia a zvolenej zotrvačnosti. S vyššou zotrvačnosťou bude pohyb pomalší a viac kontrolovaný a vaše svaly budú môcť vyprodukovať väčšiu silu. S menšou zotrvačnosťou bude pohyb rýchlejší, čo tiež bude vyžadovať väčšie nároky na zručnosť, rovnováhu a techniku.

Zotrvačná sila vyplývajúca z veľkosti a počtu zvolených zotrvačníkov ovplyvňuje dosiahnutý tréningový výsledok. Spolu s intenzitou tréningu, zvolená zotrvačná sila určuje vašu tréningovú zónu zotrvačnosti, ktorá môže zahŕňať silový tréning, preťaženie a zahriatie.

Mnohostranné využitie

Produkty značky Exxentric používajú športovci a terapeuti v širokej škále tréningov so zotrvačníkom. Osobní tréneri oceňujú produkty značky Exxentric a tréning so zotrvačníkom ako skvelú investíciu pre ich podnikanie v oblasti zdravia a fitness, najmä od vtedy, ako tieto pomôcky našli svoje uplatnenie vo vrcholovom športe.

Cviky na posilňovacích strojoch kBox4 si môžete pozrieť TU.

Cviky na posilňovacích strojoch kPulley2 si môžete pozrieť TU.