Olympijský deň v Banskej Bystrici

Olympijský klub Banská Bystrica a Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s mestom Banská Bystrica, ďalej Športové gymnázium a VŠC Dukla Banská Bystrica, Múzeum SNP, Slovenská asociácia halového veslovania, CVČ Pohoda a Junior usporiadali vo štvrtok v parku pod Pamätníkom SNP Olympijský deň.

Žiaci a žiačky materských , základných a stredných škôl v meste Banská Bystrica mohli počas slnečného dňa okúsiť, ako chutia niektoré olympijské športy, ale aj množstvo hier či zábavných aktivít. Na autogramiádu prišli naši úspešní reprezentanti – chodec Matej Tóth, bronzový strelec z Európskych hier v Baku Juraj Tužinský a bežkyňa na lyžiach Alena Procházková.

Medzi žiakov prišli aj hokejisti HC 05 iClinic Banská Bystrica, džudisti, šermiari a ďalší športovci. V programe bol beh Olympijského dňa, ukážky olympijských športov, atletická škôlka, halové veslovanie na čiernych modeloch veslárskych trenažéroch Concept2, lezenie, jumping a taping.

Pre najmenších bol k dispozícii skákací hrad maľovanie na tvár a množstvo zábavných aktivít, aj s ukážkou práce sokoliarov. O občerstvenie sa postaral McDonald´s. Pred letnými prázdninami to bolo užitočné spestrenie posledných dní v škole a zároveň dobrá motivácia k športovaniu.

Zdroj článku:

http://www.bystricoviny.sk/spravy/foto-olympijsky-den-pod-pamatnikom-snp/

http://www.priekopnik.sk/foto-olympijsky-den-v-parku-pod-pamatnikom-snp/

Fotogaléria