Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní 2018 (WRIC)

Spoločnosť Concept2 organizuje tento rok v spolupráci s Medzinárodnou veslárskou federáciou (FISA), US Rowing a organizačným výborom súťaže Erg Sprints v Alexandrii, USA, Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní (World Rowing Indoor Championships - WRIC), ktoré sa budú konať v dňoch 17.-18. februára 2018 v meste Alexandria v USA.

Partnerstvo spoločnosti Concept2 a organizácie FISA nadväzuje na ich úspešnú vzájomnú spoluprácu pri organizovaní súťaže v halovom veslovaní v roku 2017 v rámci Svetových hier (World Games) v Poľsku a je uznaním významného rastu a rozvoja halového veslovania ako plnohodnotnej disciplíny v rámci veslárskeho športu.

Zámysľom je, aby sa Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní každoročne konali v inej lokalite a takto sa prezentovali ako skutočne medzinárodný šport. Vďaka spolupráci s FISA sa na majstrovstvách očakáva účasť tých najlepších športovcov z celého sveta.

“Toto partnerstvo má za cieľ umiestniť halové veslovanie na “mapu svetového športu”, kde právom patrí. Zapájanie sa do halového veslovania na elitnej a športovej úrovni v posledných rokoch zaznamenalo obrovský nárast a preto nastal čas udeliť tomuto športu štatút oficiálnych majstrovstiev“ - prehlásill prezident FISA Jean-Christophe Rolland.

“Šport halového veslovania sa inovatívne rozvíja a organizácia FISA je potešená, že sa stal súčasťou svetového veslárskeho športu” – dodal Jean-Christophe Rolland, olympijský šampión, ktorý trénuje na veslárskom trenažéri takmer každý deň.

Informácie o MS v halovom veslovaní 2018:

Miesto konania: T.C. Williams High School, 3330 King Street, Alexandria, Virginia, USA.
Dátum konania: 17. – 18. februára 2018.
Juniorské kategórie budú veslovať v sobotu 17.2.2018.
Ostatné kategórie budú súťažiť v nedeľu 18.2.2018, vrátane telesne a zrakovo postihnutých športovcov, ktorí budú veslovať na vzdialenosť 2000 m a 1000 m.
Súťažné disciplíny:

štandardný pretek na 2000 m
30 minútový pretek
pretek na 1000 m
maratón
štafety
šprint na 500 m
Pretekári sa môžu zúčastniť viac ako jedného preteku.

Účasť: nie je požadovaná žiadna kvalifikácia.

Registrácia: je možná od 31.12.2017 do 31.1.2018.

Nezávislé majstrovstvá CRASH-B Sprints, ktoré spoločnosť Concept2 bude naďalej podporovať sa budú konať 25. februára 2018, v Agganis Arena, Boston University, Boston, Massachusetts.