Halové veslovanie - ideálne cvičenie v zimnom období

Indoor Rowing– halové veslovanie - najskôr využívali pri svojom tréningu veslári. Potom sa rozšírilo do fitness centier a domácností a stalo sa aj samostatnou športovou disciplínou. V americkom Bostone sa každý rok konajú Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní na veslárskych trenažéroch Concept2 - C.R.A.S.H.-B. Zapojiť sa do nich môžu nielen profesionálni ale aj amatérski športovci a tiež aj hendikepovaní športovci.

V Amsterdame sa dňa 9. decembra 2017 konali Majstrovstvá Európy v halovom veslovaní pre rok 2018. Výborným príkladom je úspech nášho nevidomého veslára Milana Lackoviča, ktorý všetkým predviedol napínavý súboj s Poliakom Krzysztofom Pikulským, ktorý sa počas celého preteku držal na prvom mieste, no v posledných 100 metroch mal Milan viac síl a s prehľadom ho predbehol. Umiestnil sa tak na 1. mieste s časom 06:35,0.

Veslársky trenažér Concept2 je skutočne výnimočný stroj pre vašej udržanie kondície alebo ako príprava na iné športy najmä v zimnom období, keď sú vonku zhoršené podmienky. Cvičenie na ňom je plynulé, bez nárazov. Stroj šetrí pohybový aparát a kĺby, je teda odporúčaný aj pre chudnutie a rehabilitáciu. Pri cvičení sa optimálne zaťažuje srdce a zvyšuje kapacita pľúc.

Veslovanie na trenažéri zapája celé telo, takže znamená vyšší energetický výdaj aj podstatne viac zábavy v porovnaní s jednostrannými aktivitami. Čas na ňom ubieha veľmi rýchlo! A to je pre väčšinu ľudí zásadné – vybrať si pohyb, ktorý ich aspoň trochu baví, aby pri ňom vydržali dostatočne dlho a mali z neho očakávaný efekt.

Výkonnostný monitor PM veslovacieho trenažéra, ktorý meria najmä kalórie, čas a počet záberov, poskytuje spätnú väzbu o intenzite cvičenia. Môžete monitorovať aj svoju srdcovú frekvenciu a to prostredníctvom bezdrôtového hrudného pásu.

Či máte 9 alebo 90 rokov, či ste fit alebo nie, veslovanie na veslárskom trenažéri vám ponúka príležitosť fantastického cvičenia na dosiahnutie Vašich kondičných cieľov v akomkoľvek veku!

Fotogaléria