Dodatočné aplikácie pre ergometre Concept2

Nezávislé spoločnosti vyvinuli množstvo rôznych aplikácií, ktoré sú kompatibilné s výkonnostným monitorom Concept2. Pre aplikácie tretích strán spoločnosť Concept2 neposkytuje podporu a zákaznícky servis. Aplikácie, ale ponúkajú rôzne ďalšie funkcie, ktoré môžu obohatiť váš tréning. Ak chcete získať viac informácií alebo podporu týchto programov, obráťte sa priamo na danú spoločnosť, ktorá aplikáciu vyvinula.

Dôležitá poznámka: skontrolujte systémové požiadavky aplikácie, aby ste sa uistili, že je kompatibilná s monitorom PM5.

BoatCoach

BoatCoach je aplikácia pre Android, ktorú môžete použiť pri tréningu na Concept2 veslárskych trenažéroch ako aj pri tréningu „na vode“ s párovými a nepárovými veslami. Funkcie zahŕňajú plne prispôsobiteľné užívateľské rozhranie, zabudované grafy vášho výkonu, tréningy nastaviteľné pomocou jednoduchého grafického sprievodcu, podrobný denník a zaznamenávanie a odosielanie údajov o tréningu e-mailom.

Na stiahnutie TU.

Erg Dude

Erg Dude je herná aplikácia pre zariadenie s operačným systémom iOS (iPhone alebo iPad) a je kompatibilná s výkonnostným monitorom PM5. Má podobnú hernú mechaniku ako hra Rybky v monitore Concept2. Pohyb postavičky v hre určujete silou svojho záberu. Množstvo energie potrebnej na to aby sa pohla, si môžete nastaviť v závislosti od veku a schopností používateľa.

Viac informácií TU.

Erg IQ

ErgIQ vám umožní pripojiť zariadenie Garmin Connect IQ kompatibilné s Concept2 výkonnostným monitorom PM5 na zaznamenávanie vašich tréningových dát.

Viac informácii TU.

ErgMate

Táto aplikácia funguje ako virtuálny kormidelník a hudobný prehrávač počas vášho tréningu na veslárskom trenažéri. Môžete si nastaviť zoznam skladieb, ktoré budú znieť počas jednotlivých etáp vášho tréningu. Zobraziť si ju môžete na vašom počítači.

Viac informácií TU.

Ergometer Space

Bezplatná webová aplikácia, ktorú môžete použiť pri tréningu na veslárskom trenažéri Concept2. Je kompatibilná s monitormi PM3, PM4 a PM5. Medzi jej funkcie patria palubná doska, spoločné preteky v reálnom čase, pomocník krivky sily s hovorenými radami a tiež si môžete vytvoriť vaše vlastné miniaplikácie pre ergometer. Môžete ju použiť na počítačoch PC a Mac.

Viac informácií TU.

Float

Prostredníctvom aplikácie Float môžete na svojom mobile s operačným systémom iOS alebo Android, sledovať všetky vaše tréningy absolvované na veslárskom trenažéri. Táto bezplatná aplikácia zaznamená všetky údaje, ktoré vytvoril Concept2 výkonnostný monitor PM5, priamo do vášho telefónu, kde si môžete pozrieť podrobnejšie informácie o vašom poslednom či najlepšom tréningu.

Viac informácií TU.

HOLOFIT

Pomocou fitness softvéru HOLOFIT ™ sa môžete pri tréningu ponoriť do úchvatného virtuálneho sveta. Veslovať môžete vo vesmíre, tropickom pralese, starovekom Babylone alebo na Antarktíde. Pomocou tejto aplikácie môžete súťažiť aj s ostatnými, či pokúsiť sa prekonať vlastný rekord a zmapovať svoj pokrok. Obsah a funkcie aplikácie sa pravidelne aktualizujú, čo prináša nepretržitú motiváciu a zábavu. Stačí si len pripojiť monitor PM4 alebo PM5 k počítaču, založiť slúchadlá s viackanálovým zvukom a môžete si naplno vychutnať dobrodružstvo s HOLOFIT ™.

Viac informácií TU.

Kinomap

Aplikácia Kinomap dodáva vášmu tréningu na Concept2 veslárskom trenažéri a BikeErg-u vizuálny zážitok. K dispozícii máte videá s tisícami kilometrov, ktoré do obsahu nahrali užívatelia z rôznych kútov sveta. Pri tréningu môžete sledovať na mape postup vašej ikonky na mape. Aplikácia je kompatibilná s monitormi PM3, PM4 a PM5.

Viac informácií TU.

LiveRowing

LiveRowing je bezplatná aplikácia určená pre zariadenia s operačným systémom iOS. Pre pripojenie aplikácie ku Concept2 veslárskemu trenažéru potrebujete len monitor PM5. V prípade, že používate monitor PM4 alebo PM3, budete potrebovať aj súpravu na pripojenie iPhone. Po pripojení sa vám LiveRowing umožní pretekať s priateľmi alebo proti vášmu predchádzajúcemu výsledku. Ponúka tiež tréningy od organizácií a trénerov z celého sveta. Produkt LiveRowing Affiliation umožňuje veslárskym klubom, fitness centrám a školám, aby mali vlastnú súkromnú veslársku platformu. Takto môžu tréneri posielať svojim členom špeciálne zostavené tréningy a výsledky do miestnych rebríčkov.

Viac informácií TU.

PerfPRO Studio

PerfPRO Studio je samostatná tréningová aplikácia, ktorá zároveň ponúka aj analýzu výkonnosti pre ľubovoľný počet tréningových zariadení (stacionárne bicykle, veslárske trenažéry, bežecké pásy). PerfPRO Studio je určené pre individuálnych domácich užívateľov, ako aj pre skupinové cvičenia. Budete potrebovať akýkoľvek počítač so systémom Windows. Aplikácia je kompatibilná so všetkými ergometrami Concept2.

Viac informácií TU.

Race Pace Row

Race Pace Row je tréningový nástroj pre intervalový tréning a zdokonaľovanie pretekárskeho tempa. Cieľové tempo a rýchlosť si môžete nastaviť pre každý interval. Aplikácia zaznamenáva ako dodržujete stanovené cieľové hodnoty. Pre každý interval môžete nastaviť minimálnu a maximálnu hodnotu, alebo jedinú cieľovú hodnotu. Pretekárske tempo si zadáva sám užívateľ a časy intervalov sa automaticky aktualizujú, aby sa zohľadnili všetky zmeny ako sa postupne zdokonaľuje výkon užívateľa. Svoje tréningy si môžete prehliadať v samotnej aplikácii a môžete si ich nahrať aj do Concept2 Online Logbook-u.

Viac informácií TU.

RowPro

RowPro je softvér určený pre domácich užívateľov veslárskych trenažérov Concept2. Poskytuje ich tréningu štruktúru, motiváciu a spätnú väzbu. RowPro má v ponuke osobný logbook s údajmi o výkone, vlastné tréningové plány, presnú 3D grafiku a možnosť online veslovania „naživo“ s ľuďmi po celom svete. Aplikácia je kompatibilná s monitorom PM3, PM4 a PM5.

Viac informácií TU.

RowPro Multi

Softvér RowPro Multi (pre viacero ergometrov) je určený pre trénerov halového veslovania a umožňuje pripojenie maximálne 8 ergometrov prostredníctvom PM monitorov a USB káblov. Ponúka skupinové cvičenie na viacerých ergometroch, preteky s 8 dráhami, 3D tréning techniky veslárskeho záberu, štruktúrované tréningové plány, logbook-y, precíznu 3D grafiku a online veslovanie „naživo“. Kompatibilné s operačnými systémami Windows a Mac. Funguje s ľubovoľnou kombináciou výkonnostných monitorov PM5, PM4 a PM3.

Viac informácií TU.

ROWViGOR

ROWViGOR bol navrhnutý pre použitie na iOS zariadeniach. Aby ste mohli sledovať vaše tréningové údaje musíte si najprv založiť používateľský účet. Potom môžete používať aplikáciu buď na veslovanie po známej rieke alebo môžete kombinovať veslovanie s iným cvičením (cviky s jednoručkami, posilňovacími gumami alebo s vlastnou váhou). ROWViGOR môžete používať s Concept2 veslárskymi trenažérmi s monitormi PM5 a pripojiť sa môžete cez Bluetooth.

Viac informácií TU.

Selfloops

Selfloops Group Fitness Premium je rozšírená aplikácia a platforma pre sledovanie výkonu v reálnom čase a analýzu skupinových veslárskych / lyžiarskych aktivít. V reálnom čase môžete sledovať viacero Concept2 veslárskych a lyžiarskych ergometrov na tablete alebo na veľkoplošnej obrazovke. Po tréningu môžu byť tréningové výkony nahraté na platformu Selfloops pre ďalšiu analýzu.

Viac informácií TU.

Selfloops for Apple Watch

Aplikácia Selfloops pre hodinky Apple je kompatibilná s výkonnostným monitorom PM5, ku ktorému sa pripája a preto ju môžete používať pri tréningu na všetkých Concept2 ergometroch – veslárskom, lyžiarskom trenažéry a BikeErg-u. Táto aplikácia dokáže zaznamenávať vaše tréningové údaje a tiež informácie o vašej srdcovej frekvencii prostredníctvom vašich Apple hodiniek. Výsledky môžu byť nahrané do Logbook-u cez webovú stránku Selfloops.

Viac informácií TU.

SimWay XC Ski 

Aplikácia SimWay XC Ski od spoločnosti Simway Sports vám umožní pretekať a trénovať na vašom Concept2 lyžiarskom trenažéri na tratiach Svetového pohára v Štokholme a Östersundi. Stačí si stiahnuť bezplatný softvér, pripojiť lyžiarsky trenažér k počítaču pomocou USB kábla a budete pripravení na preteky! Ak máte dva lyžiarske trenažéry, môžete pripojiť oba a pretekať s priateľmi. Pretek sa bude zobrazovať pre každého pretekára v osobitnom okne.

Viac informácií TU.

Sufferfest

Aplikácia Sufferfest vám umožňuje prístup do knižnice štruktúrovaných cyklistických, triatlonových a bežeckých tréningov, ktoré zostavili svetoznámi tréneri a športoví vedci. Vďaka exkluzívnym záberom z najväčších profesionálnych pretekov na svete, pútavému deju a zvukovým efektom, čoskoro zabudnete na bolesť pri tréningu. Pokročilé fitness testovanie umožňuje aplikácii prispôsobiť každý tréning na vašu fitness úroveň. V súčasnosti sa táto aplikácia dá použiť len pri tréningu na Concept2 BikeErg-u.

Viac informácií TU.

Training Mate

Táto aplikácia je určená pre veslárov, lyžiarov, ako aj pre používateľov iných ergometrov. Je kompatibilná s PC a Mac. Training Mate sa pripojí priamo k vášmu Concept2 monitoru (PM3, PM4 alebo PM5) na veslárskom a lyžiarskom trenažéri Concept2 a poskytne vám okamžitú spätnú väzbu o vašom výkone v porovnaní s vytýčeným tréningovým cieľom. Zostavte si vlastné tréningy tak, aby vám vyhovovali. Zamerajte sa na oblasti výkonnosti, ktoré sú pre vás dôležité. Najprv si môžete vyskúšať bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, aby ste si aplikáciu vyskúšali.

Viac informácií TU.

Zwift

 

Po zaregistrovaní a prihlásení sa, môžete začať „jazdiť“. Okamžite sa pripojíte ku komunite ďalších cyklistov a cyklistické trasy môžete absolvovať v jednom z troch virtuálnych prostredí. V ponuke nájdete skupinové jazdy pre začiatočníkov i pokročilých, tréningové plány, rôzne preteky a možnosť posielania správ. V súčasnosti sa táto aplikácia dá použiť len pre tréning na Concept2 BikeErg-u.

Viac informácií TU.