Concept2 online rebríček

Concept2 online rebríček je veľmi veľká a sústavne rastúca databáza najlepších časov 12-tich rôznych kategórií vzdialenosť/čas dosiahnutých na veslárskom trenažéri alebo lyžiarskom trenažéri. Výsledky posielajú veslári a lyžiari z celého sveta. Tisícky týchto výsledkov sa dajú ľahko vyfiltrovať podľa preteku, vekovej skupiny, pohlavia, váhovej kategórie, krajiny, štátu atď. Tento online rebríček výsledkov môže byť veľmi užitočným nástrojom pri trénovaní, aj v prípade, že sa rozhodnete neposlať svoj výsledok.

Každý rok 1. mája výsledky z minulých rokov archivujeme a potom sa vytvárajú nové rebríčky pre daný rok. Takže počet hodnotených výsledkov začína každý rok v máji na nule a postupne narastá až do 30. apríla nasledovného roku. Výsledky z minulých rokov si môžete vyhľadať v archíve až do roku 2005, takže športovci a tréneri majú k dispozícii veľké množstvo údajov na posúdenie.

Aké rýchlosť je rýchla? Ľudia sa často pýtajú aké je “dobré” tempo veslovania alebo lyžovania. Táto otázka sa nedá zodpovedať jednoducho, pretože musíme dotyčného poznať, aby sme ho dokázali správne ohodnotiť. Avšak, keď si pozriete online rebríček, môžete si vytvoriť celkom dobrý názor. Pozrite si najlepšie časy, premeňte ich na tempo (môžete na to použiť kalkulačku tempa) a potom ho porovnajte s tempom, ktorým zvyčajne veslujete.

Ste zvedaví ako asi zvládnete vzdialenosť 2000 m? Alebo polhodinový tréning? Stačí si vyhľadať vašu vekovú kategóriu, pohlavie a váhovú kategóriu a za pár sekúnd budete mať výsledky. Na stránkach si môžete nájsť, kde by ste asi skončili so svojím časom. Taktiež nájdete tabuľku s prehľadom časov podľa percent - 90, 75, 50 a 25. A potom tiež môžete porovnávať svoj výkon oproti predchádzajúcim rokom.

Aké sú online rebríčky vzdialeností a časov? Čo sa týka výsledkov podľa vzdialenosti k dispozícii sú výsledky na 100 000 m, maratón (42 195 m), polovičný maratón (21 097 m), 10 000 m, 6 000 m, 5 000 m, 2 000 m, 1 000 m and 500 m. Čo sa týka výsledkov podľa času, k dispozícii sú výsledky tréningu v trvaní 1 hod, 30 min a 4 min. Na ohodnotenie môžete poslať len výsledky v rovnakom formáte ako sú formáty výsledkov v online rebríčku pre vzdialenosť a čas. Najlepšie je nastaviť si váš PM monitor na presnú vzdialenosť alebo čas, ktorý chcete poslať do online rebríčka.

Údaje v online rebríčku vám pomôžu identifikovať vaše silné a slabé stránky vášho veslovania. Napr. ak sa nachádzate v prvej štvrtine v kategórii 1 hodinového veslovania a v spodnej štvrtine v kategórii na 500 metrov, naznačuje to, že máte dobrú výdrž, ale chýba vám sila. Na základe tohto zistenia si môžete upraviť svoj tréningový plán na zlepšenie vašej slabej stránky. Radi by ste si vymenili skúsenosti s ďalšími športovcami? Vytvorený systém vám toto umožní v prípade, ak si zvolíte možnosť, že vás ostatní môžu kontaktovať. A to bez toho, aby ste zverejňovali svoju emailovú adresu. Vy máte tiež možnosť kontaktovať akéhokoľvek iného užívateľa online rebríčka, ktorý si túto možnosť povolil. Po kliknutí na symbol obálky sa vám zobrazí formulár, ktorý po vyplnení odošlete danému užívateľovi.

Na to, aby ste mohli odoslať svoje výsledky do online rebríčka si musíte najprv vytvoriť Online LogBook. Postup je rýchly a jednoduchý – registrovať sa môžete TU.

Fotogaléria