BikeErg Concept2

Stacionárny bicykel BikeErg Concept2 je najnovším prírastkom v ponuke športových ergometrov spoločnosti Concept2. Nezáleží na tom o aký druh tréningu na stacionárnom bicykli máte záujem, či už je to zlepšenie kondície alebo príprava na ďalšiu súťaž, BikeErg Concept2 je pre vás ideálnou tréningovou pomôckou. BikeErg vybavený rovnakým zotrvačníkom a výkonnostným monitorom ako veslárske a lyžiarske trenažéry Concept2.

Vďaka zotrvačníku, ktorý využíva odpor vzduchu je jazda na bicykli hladká a nehlučná a jej intenzita závisí od toho ako silno pedálujete. Klapka odporu na zotrvačníku funguje rovnako ako prevodovka na bicykli a vďaka nej môžete regulovať pocit z jazdy. Na rozdiel od väčšiny stacionárnych bicyklov má BikeErg aj spojku, vďaka ktorej funguje ako bežný bicykel. Keď prestanete pedálovať, zotrvačník sa bude síce naďalej točiť, ale pedále sa zastavia.

PM5 MONITOR

PM5 monitor umožňuje zaznamenanie presných údajov o tréningu. Môžete sledovať zlepšovanie svojho výkonu a porovnávať vaše výsledky s inými. Poskytuje údaje o tempe, počte otáčok za minútu (rpm), wattoch a kalóriách a ukladá ich automaticky buď do vnútornej pamäte alebo na USB flash disk. Obsahuje Bluetooth ako aj ANT+ bezdrôtové pripojenie, čo umožňuje použitie väčšiny bezdrôtových pásov srdcovej frekvencie, ako aj bezplatného softvéru Concept2 ErgData, aplikácií tretích strán a pripojenie sa k online komunite. BikeErg nepožaduje vonkajší zdroj napájania. Monitor PM5 funguje s dvomi D cell (LR20) batériami a životnosť batérií sa predlžuje točením zotrvačníka pri tréningu.

ZOTRVAČNÍK A KLAPKA ODPORU

BikeErg má rovnaký dizajn zotrvačníka ako veslárske a lyžiarske trenažéry Concept2, čo umožňuje responzívnu plynulú jazdu. Vďaka zotrvačníku môžete vždy kontrolovať svoj výkon a záťaž. Klapka odporu umožňuje počas tréningu rýchle regulovanie množstva vzduchu prúdiaceho do zotrvačníka. Má to podobný účinok ako menenie prevodových stupňov na bicykli. Nastavením klapky zotrvačníka na menšie hodnoty (1-5) sa umožní prúdenie väčšieho množstva vzduchu do zotrvačníka a má to podobný efekt ako nastavenie prevodovky na vyšší prevodový stupeň. Zmenšením prívodu vzduchu do zotrvačníka dosiahnete rovnaký efekt ako pri podradení na nižší prevodový stupeň pri jazde na „outdoor“ bicykli.

NASTAVITEĽNÉ RIADIDLÁ A SEDADLO

Riadidlá sa dajú nastaviť horizontálne aj vertikálne do želateľnej polohy. Vďaka trom rôznym možnostiam uchopenia si môžete nájsť také, ktoré vám najviac vyhovuje. Sedadlo ako aj riadidlá sú ľahko nastaviteľné. Výšku sedla môžete upraviť pomocou bezpečného a jednoduchého zámkového systému. Takisto si môžete nastaviť sklon sedadla, či posunúť ho smerom dopredu alebo dozadu.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI
  • odolné viacdrážkové remene namiesto reťaze
  • nízka hmotnosť
  • mobilita
  • jednoduchá montáž
  • odolná konštrukcia nenáročná na údržbu

Fotogaléria