Aktualizovanie firmvéru v PM monitore

Concept2 Utility je program pre správu tréningových údajov a užívateľov na pamäťovej karte/USB flash disku a pre aktualizáciu firmvéru v PM monitore.

Concept2 Utility na stiahnutie nájdete TU.

Ak chcete aktualizovať firmvér vo vašom monitore je potrebné, aby bol váš PC pripojený na internet. Odporúčame priebežne skontrolovať či je k dispozícií nový firmvér pre váš výkonnostný monitor a aktualizovať ho. Verziu firmvéru vo vašom PM monitore zistíte stlačením tlačidla Menu, potom "Ďalšie možnosti", "Nástroje", "Produkt ID".

Postup na aktualizovanie firmvéru v PM monitore:

 1. PM monitor si pripojte cez USB kábel k PC.
 2. Otvorte si aplikáciu Concept2 Utility.
 3. Kliknite na možnosť "Aktualizácia firmvéru".
 4. Zvoľte PM monitor, ktorý chcete aktualizovať.
 5. Keď je PM aktualizovaný, môžete odpojiť USB kábel od PC.

PM5 monitor môžete aktualizovať aj prostredníctvom USB flash disku, ktorý zapojíte do USB portu v PC a aktualizované súbory stiahnete na USB flash disk. Potom USB flash disk pripojíte k PM monitoru a zaktualizujete firmvér v monitore.

Použitie tohto programu je veľmi účinné na zálohovanie vašich tréningových dát, zaznamenanie vášho pokroku, či analyzovanie minulých výkonov. Dokonca môžete poslať vaše tréningové údaje do svojej tzv. LOGBOOK. Concept2 Online Logbook nájdete TU.

Ak máte výkonnostný monitor PM3/PM4, na načítanie tréningových dát z pamäťovej karty môžete použiť buď váš výkonnostný monitor, ktorý pripojíte cez USB kábel k počítaču alebo externú čítačku kariet.

Ak máte výkonnostný monitor PM5 a tréningové dáta si ukladáte na USB flash disk, potom stačí pripojiť k vášmu PC USB flash disk a prostredníctvom Concept2 Utility ich načítať alebo zálohovať.

Prostredníctvom aplikácie Concept2 Utility môžete vykonávať nasledovné funkcie:

 • Preniesť tréningové výsledky do dokumentu Microsoft Excel alebo do vašej online Logbook 
 • Vymazať tréningové výsledky
 • Vytvoriť zálohový súbor dát 
 • Opraviť poškodené dáta
 • Dostať oznámenia o nových verziách tohto programu, ktoré su dostupné na stiahnutie
 • Aktualizovať firmvér vo vašom PM monitore na najnovšiu verziu

Program Concept2 Utility je teraz dostupný aj v slovenskom jazyku.

Poznámka: Ak používate PM3 monitor v spojení s týmto programom, aby ste prečítali dáta z vašej pamäťovej karty, všetky hore uvedené funkcie označené hviezdičkou (*) nebudú funkčné, pokiaľ si do PM3 nenainštalujete Firmware Verziu 90 alebo vyššiu.