7 spôsobov zapojenia sa do veslárskych tréningov

Niektoré dni si môžete spestriť svoj veslársky tréning tým, že namiesto sledovania údajov vo výkonnostnom monitore absolvujete tréning prostredníctvom niektorej z dostupných aplikácií a budete cvičiť pod dohľadom online trénera.

Výhodou takéhoto alternatívneho tréningu je, že tréner vám pomôže zlepšiť si techniku veslovania a bude vám poskytovať technické poradenstvo. Pri veslovaní pod dohľadom fungovaného lídra vám bude aj rýchlejšie plynúť čas, pretože vás bude navigovať počas fázy rozohriatia a rozcvičenia, samotného tréningu ako aj uvoľnenia a záverečného strečingu.

Mnohé z týchto veslárskych tréningov si nevyžadujú pripojenie k výkonnostnému monitoru - stačí si kliknúť na odkaz a môžete začať! Vaše naveslované metre si môžete stále nahrať prostredníctvom programu ErgData (alebo manuálne) do Concept2 online Logbook-u, kde sa započítajú do vašich celkovo naveslovaných metrov. Všetky metre, ktoré naveslujete v období od 28.11.2019 (Deň vďakyvzdania) do 24.12.2019 (Štedrý deň) sa započítajú do hodnotenia v rámci preteku Holiday Challenge!

Concept2 držiak na smartfón, ktorý sa upevňuje na výkonnostný monitor, vám umožní sledovať video alebo aplikáciu na vašom mobile počas veslovania.

Podcast

Bezplatný tréningový podcast Concept2 "Keď sa krúti zotrvačník" (As The Flywheel Spins) vám poskytne zvukový doprovod počas veslovania. Moderátorka podcastu a trénerka Concept2 Cady Hart-Petterssen vám ponúka pestrý výber z viac ako 45 rôznych tréningov, počas ktorých vás bude trénovať a motivovať.

Aplikácie

asensei

Zástupca značky Asensei a dvojnásobný olympijský víťaz Eric Murray vám pomôže monitorovať vaše tréningové výsledky na Concept2 veslárskom trenažéri. Aplikácia zaznamenáva váš každodenný tréning a pomáha vám posunúť sa na vyššiu úroveň. Ďalšie informácie.

Regatta Fitness

Prostredníctvom aplikácie Regatta Fitness sa môžete pripojiť k tréningom, ktoré sa uskutočňujú na požiadanie a prebiehajú naživo. V rámci tréningu je streamovanie videa vo vysokom rozlíšení, energiou nabitá hudba, reálne metrické jednotky a výsledková listina veslárov. Aplikácia sa bezdrôtovo pripája k výkonnostnému monitoru PM5.

Navštívte stránku Dodatočné aplikácie pre ergometre Concept2 a pozrite si celú škálu aplikácií, ktoré sa pripájajú k výkonnostnému monitoru Concept2.

Obľúbené videá YouTube

Go Row

Organizácia British Rowing organizuje tréningové lekcie halového veslovania s názvom „Go Row“ (zavesluj si), ktoré sú k dispozícii kedykoľvek na webe YouTube. Samotný originálny tréning trvá 20 minút a počas neho sa dozviete užitočné informácie, napríklad o počte a intenzite záberov. Okrem toho si môžete zvoliť aj niektorý z dodatočných tréningov. Tento bezplatný zdroj vám pomôže zvládnuť halové veslovanie a je vhodný pre začiatočníkov.

KiwiPair Indoor Rowing

Eric Murray, jeden z najúspešnejších veslárov v histórii veslovania, organizuje sériu cvičení na YouTube, ku ktorým sa môžete pripojiť či už z pohodlia domova alebo vo fitness centre.  Jeho veslársky tréning, ktorý je charakteristický tým. že je pragmatický, bez zbytočných „príkras“, hosťuje buď vo svojom domácom fitnes centre alebo niekedy aj vo svojej stodole, kde nechýbajú ani jeho kozy a rád tam vesluje aj naboso. Murrayov štýl koučingu je založený na jeho dlhoročných skúsenostiach s veslovaním na vode a ponúka veľa cenných tipov, ktoré zvyčajne poskytuje kormidelník na veslici. Jeho trénerský štýl ocenia hlavne tí, ktorí veslujú na vode alebo majú nejaké predchádzajúce skúsenosti s tréningom, kde sa pracuje s množstvom a intenzitou záberov.

Regatta Footage

Mnohí veslári na vode si na svoje veslárske člny pripevňujú zariadenia na nahrávanie videa a zdieľajú tieto zábery online; toto poskytuje autentický pohľad na svetoznáme veslárske trasy, ako napr Head Of The Charles® Regatta (Boston, MA), Henley Royal Regatta (UK) a veľa iných. Zvoľte si svoju obľúbenú veslársku trasu a "pocestujte" si po svete.

Dark Horse Rowing

Tréner Shane Farmer ponúka koučovanie a poradenstvo prostredníctvom Dark Horse Rowing. Pre začiatok si dajte základný veslársky tréning určený pre začiatočníkov. Vyskúšať môžete napríklad 5-minútový tréning zameraný na schudnutie alebo si zvoľte tréning, pri ktorom zistite svoju rýchlosť na 500 metrov. Jeho tréningy sú bezplatné a sú určené pre veslárov začiatočníkov, ako aj skúsených veslárov.

Zdroj článku: www.concept2.com

Fotogaléria