15. Majstrovstvá Slovenska v halovom veslovaní - Výsledky

Dňa 7. decembra 2014 sa konali Majstrovstvá Slovenska v halovom veslovaní v Bratislave. 15. ročník týchto populárnych pretekov sa uskutočnil v novootvorenom nákupnom centre BORY MALL. Záštitu tohto podujatia zobral na seba prezident Hasičského a záchranného zboru gen. Alexander Nejedlý.

Tohto ročníka sa zúčastnilo 209 veslárov z 5 krajín - Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Srbska. O titul majstra Slovenska medzi sebou bojovalo 181 jednotlivcov a 7 štafiet z Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska.

Komentátorom tohto podujatia bol najznámejší slovenský športový komentátor Marcel Merčiak.

V kategórii mužov sa už tradične stal víťazom Anton Grassl, ktorý získal slovenský titul už po siedmykrát.

Vyvrcholením podujatia boli štafety mužov na 4x2x500 m - zložené z členov hasičských zborov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. Víťazmi sa napokon stali hasiči z KR HaZZ Trnava, ktorí sa tak opäť "zmocnili" putovného pohára prezidenta HaZZ.

VÝSLEDKY:

Kategória / Category: Žiaci zrakovo postihnutí 13 - 15 (Pupils Eyesight Handicapped 13 - 15) 500 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Stanislav Šidla SŠI Svrčia, Bratislava SVK 1:42,00
2. Denis Reicher SŠI, Bratislava SVK 1:54,50
3. Petra Jonášová SŠI Svrčia, Bratislava SVK 2:26,00

Kategória / Category: Juniori zrakovo postihnutí 16 - 18 (Juniors Eyesight Handicapped 16 - 18) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Nicolas Kmeťo SŠI Svrčia, Bratislava SVK 3:24,30
2. Vladimír Lazar SŠI Svrčia, Bratislava SVK 4:03,00

Kategória / Category: Ženy zrakovo postihnuté (Women Eyesight Handicapped) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Petra Kozičková VK Sĺňava, Piešťany SVK 3:52,40

Kategória / Category: Muži zrakovo postihnutí (Men Eyesight Handicapped) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Milan Lackovič VK Sĺňava, Piešťany SVK 3:02,50

Kategória / Category: Mladšie žiačky 11 - 12 (Girls 11 - 12) 500 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Sára Búbelová ZŠ Fándlyho Pezinok SVK  1:54,20 
2. Boglárka Varga Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN  1:55,80 
3. Magdaléna Novotná SVK Břeclav  CZE  1:57,40 
4. Daniela Búbelová ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  1.59,90 
5. Petra Křiváneková SVK Břeclav  CZE  2:05,00 
6. Diana Koleková ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  2:06,50 
7. Vladimíra Kapaková ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  2:09,80 
8. Sabina Rusnáková ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  2:10,60 
9. Viktória Mayerová ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  2:12,70 
10. Mária Witgruberová ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  2:14,80 
11. Zuzana Cibulková ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  2:16,10 
12. Linda Václavová ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  2:21,50 
13. Emma Nykodýmová VK Slávia STU Bratislava  SVK  2:27,50 
14. Víta Pavelka Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN  2:32,40 
15. Kristína Gajanová VK Slávia STU Bratislava  SVK  2:35,90 
16. Miroslava Baginová ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  2:47,20 

Kategória / Category: Mladší žiaci 11 - 12 (Boys 11 - 12) 500 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Timon Vlašič SVK Břeclav CZE 1:50,70 
2. Martin Izakovič TC Draci Matúškovo SVK 1:51,30 
3. Bendegúz Nagy Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 1:52,20 
4. Zsolt Dávidházy Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 1:52,70 
5. Bruno Kiss VK Slávia STU Bratislava  SVK 1:53,30 
6. Patrik Ptáčník SVK Břeclav  CZE 1:53,60 
7. Milan Ibročíć Danubius 1885  SRB 1:53,70 
8. Tamás Huszár Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 1:56,00 
9. Vilmos Órsi Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 1:57,90 
10. Martin Sedlák VK Přerov  CZE 1:58,10 
11. Patrik Vajgel VK Slávia STU Bratislava SVK 1:58,30
12. Seman Janecko SVK Bratislava SVK 2:04,50 
13. - 14. Martin Mach ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK 2:04,90 
13. -14. Manó Attila Boldog Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 2:04,90 
15. Peter Pongracz Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 2:06,10 
16. Tobiáš Mitrič SVK Břeclav  CZE 2:06,60 
17. Nikolas Šuška ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK 2:07,70 
18. Jaroslav Birčák ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK 2:08,40 
19. Dávid Paulík SVK Bratislava  SVK 2:08,60 
20. Matouš Churý VK Přerov  CZE 2:11,30 
21. Matej Fisher ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK 2:12,70 
22. Adam Maurič SVK Břeclav  CZE 2:14,20 
23. Oliver Doboš VK Slávia STU Bratislava  SVK 2:14,40 
24. Timotej Finta VK Slávia STU Bratislava  SVK 2:14,80 
25. Tomáš Gajdušek VK Přerov  CZE 2:14,90 
26. Igor Galovič ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK 2:20,40 
27. Jakub Bartko VK TJ Šintava  SVK 2:28,70 
28. Ákos Oláh Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 2:29,20 
29. Martin Lukáčik ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK 2:31,00 
30. Denis Kollár ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK 2:45,30 

Kategória / Category: Staršie žiačky 13 - 14 (Girls 13 - 14) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Zsuzsanna Sőnfeld Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 3:41,10
2. Dorka Jaitl Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 3:48,90
3.  Markéta Zbožilová  VK Olomouc  CZE  3:51,60 
4.  Emma Benýšková  VK Olomouc  CZE  3:55,20 
5. Orsolya Takácz Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 3:56,90
6.  Júlia Sőnfeld  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN  3:59,50 
7.  Naďa Balanceková  SVK Bratislava  SVK  3:59,90 
8.  Zuzka Balážovjechová  SVK Bratislava  SVK  4:01,50 
9.  Kateřina Mitričová  SVK Břeclav  CZE  4:11,60 
10.  Hana Sládkovičová  ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  4:17,30 
11. Violetta Bálint Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 4:25,10
12.  Soňa Pazdernatá  ZŠ Fándlyho Pezinok SVK  4:28,70 
13.  Silvia Halamíčková  ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  4:29,60 
14.  Sandra Horvath  ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK  4:33,60 
15. Kata Biró Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 4:34,70
16.  Hana Divišová  ZŠ Fándlyho Pezinok SVK  4:57,80 
17.  Rebeka Csete 

Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub

HUN  5:12,50 

Kategória / Category: Starší žiaci 13 - 14 (Boys 13 - 14) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Đorđe Nećak  Danubius 1885  SRB 3:19,70
2. Erik Chovan  ZŠ Fándlyho Pezinok  SVK 3:27,10
3. Dávid Szabó  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN  3:27,20
4. Kornel Jáni  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:28,00
5. Vojtěch Habáň  VK Přerov  CZE 3:32,40
6. Pavol Taraba  VK Sĺňava Piešťany  SVK 3:34,70
7. Tomáš Jelínek  VK Přerov  CZE 3:35,30
8. Michele Avino Angelo  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:36,30
9. - 10. Balásh Bihari  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:40,70
9. - 10. Matěj Lorenc VK Olomouc CZE 3:40,70
11. Vuk Gutović  Danubius 1885  SRB 3:41,60
12. András Csiszár  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:42,60
13. Matúš Drlička  VK Sĺňava Piešťany  SVK 3:42,70
14. Dominik Kučera  SVK Břeclav  CZE 3:43,40
15. David Mecka  VK Olomouc  CZE 3:44,10
16. Rajmund Bajcsi  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:44,20
17. Marcell Pap  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:44,30
18. Henrik Ányos  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:48,90
19. András Ujvári  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:49,30
20. Miklós Varga  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:49,40
21. Áron Fekete  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:53,80
22. Adam Hanák  VK TJ Šintava SVK 3:53,90
23. Bálint Tóth  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 3:54,30
24. Tomáš Hlušek  ZŠ Fándlyho Pezinok SVK 3:57,80
25. Štefan Fisher  ZŠ Fándlyho Pezinok SVK 3:57,90
26. Lukáš Rylich  SVK Břeclav CZE 3:59,30
27. Adam Brožík  VK Přerov CZE 3:59,90
28. Erik Durina  ZŠ Fándlyho Pezinok SVK 4:06,10
29. Matej Majba  ZŠ Fándlyho Pezinok SVK 4:12,90
30. Marcel Chrapko  ZŠ Fándlyho Pezinok SVK 4:18,60
31. Kristián Peták  ZŠ Fándlyho Pezinok SVK 4:18,70
32. Dániel Csorba  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 4:23,30
33. Matej Polák  ZŠ Fándlyho Pezinok SVK 4:32,80
34. Matej Oláh  Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN 4:50,70

Kategória / Category: Dorastenky 15 - 16 (Women Junior "B" 15 - 16) 2000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Valentína Kolářová VK Přerov  CZE  7:45,50 
2. Monika Tichá VK TJ Šintava  SVK  7:59,00 
3. Anna Ott Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 8:03,40
4. Dzsenifer Fürnstall Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 8:08,60

Kategória / Category: Dorastenci 15 - 16 (Men Junior "B" 15 - 16) 2000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Đorđe Urukalo Danubius 1885 SRB  6:34,80 
2. Jakub Popelka SVK Bratislava SVK  6:36,70 
3. Dávid Popelka SVK Bratislava SVK  6:40,00 
4. Péter Máj Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 6:47,60
5. Adam Štiffel SVK Bratislava SVK  6:51,40 
6. Richard Gonda VK Slávia STU Bratislava SVK  7:18,60 
7. Ján Miklík VK Slávia STU Bratislava SVK  7:19,90 
8. Máté Adorján Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 7:20,30
9. Roman Šandor VK Sĺňava Piešťany SVK  7:21,70 
10. Sebastián Dohnány SVK Bratislava SVK  7:29,30 
11. Dávid Daradics Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 7:31,40
12. László Fekete Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 7:33,10
13. Dániel Écsi Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 7:47,60
14. Matúš Rudinský SVK Bratislava SVK 7:58,00

Kategória / Category: Juniorky 17 - 18 (Women Junior "A" 17 - 18) 2000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Fanni Boros Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 7:32,80
2. Barbora Šuchová SVK Bratislava  SVK  7:47,50 
3. Markéta Nedělová SVK Břeclav  CZE  7:55,70 
4. Jahanna Pál Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN  8:00,40 
5. Ráka Kiss Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub  HUN  8:17,00 

Kategória / Category: Juniori 17 - 18 (Men Junior "A" 17 - 18) 2000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Álmos Sőnfeld Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 6:18,90
2. Bodó Vancsura Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 6:24,00
3. Gergő Ocsenász Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 6:30,90
4. Arpád Polgár  SOŠ technická, Galanta  SVK  6:50,20 
5. Šimon Hora  SVK Bratislava  SVK  6:51,20 
6. Bence Szabó Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 6:55,10
7. Jonáš Orlovský  SVK Bratislava  SVK  7:10,60 
8. Bálinth Szakács Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 7:14,60
9. Miloš Malina  VK TJ Šintava SVK  7:19,70 
10. František Bálint  SVK Bratislava  SVK  7:25,80 

Kategória / Category: Ženy veteránky a neregistrované 30 - 39 (Women Masters and unregistered 30 - 39) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Szilvia Boros Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 3:42,7
2. Jana Hašková   SVK 3:45,10
3. Gabriella Pétterffy Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 4:18,20

Kategória / Category: Ženy veteránky a neregistrované 40 - 49 (Women Masters and unregistered 40 - 49) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Orsolya Klausz Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 3:48,60
2. Dana Šrámková   SVK 3:51,70
3. Mária Bednáriková ZŠ Fándlyho Pezinok SVK 4:33,40

Kategória / Category: Ženy veteránky a neregistrované 50 + (Women Masters and unregistered 50 +) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1.   Katarína Kováčová   SVK  4:09,60 

Kategória / Category: Muži neregistrovaní 19 - 29 (Men unregistered 19 - 29) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1.  Lukáš Jenča    SVK  3:04,60 
2.  Tibor Bugyi  Firemen Hungary  HUN  3:07,40 
3.  Martin Vanečko    SVK  3:15,70 
4.  Martin Michalák    CZE 3:48,20 
5.  Dávid Kurucz  Firemen Hungary  HUN  3:49,90 

Kategória / Category: Muži veteráni a neregistrovaní 30 - 39 (Men Masters and unregistered 30 - 39) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Martin Tomašík VSK VŠB-TU Ostrava  CZE  3:06,30 
2. Tibor Tóth Firemen Hungary HUN  3:07,40 
3. Zoltán Csevides Firemen Hungary HUN  3:22,90 
4. Szabolcs Szokolics Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 3:37,80
5. Ľubomír Šalata   SVK  3:48,30 
6. Martin Vodák VSK VŠB-TU Ostrava  CZE  3:54,10 

Kategória / Category: Muži veteráni a neregistrovaní 40 - 49 (Men Masters and unregistered 40 - 49) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Milan Lackovič VK Sĺňava Piešťany SVK 3:04,20
2. Peter Vajda SVK Bratislava SVK 3:10,20
3. Marián Hatala Blatnica SVK 3:11,70
4. Roman Kamas   SVK 3:15,50

Kategória / Category: Muži veteráni a neregistrovaní 50 + (Men Masters and unregistered 50 +) 1000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Pavol Taraba VK Sĺňava Piešťany SVK  3:07,70 
2. Jiří Židek VSK VŠB-TU Ostrava CZE  3:25,50 
3. Béla Huszár Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 3:30,90

Kategória / Category: Ženy Ľahká váha (Women Light-weight) 2000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Zita Domonkos Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUn 7:44,30

Kategória / Category: Muži Ľahká váha (Men Light-weight) 2000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Petr Čabla VK Přerov CZE 6:28,30 
2. Matej Šmída   SVK  6:28,90 
3. Bertold Bajcsi Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 6:36,40
4. Márk Lovass Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 6:45,70
5. Gábor Kiss Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 6:51,20
6. Petr Gorzolka VSK VŠB-TU Ostrava CZE 6:54,30
7. Peter Kosa VSK VŠB-TU Ostrava  CZE  7:14,60 

Kategória / Category: Ženy Open (Women Open) 2000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Janka Macková  SVK Bratislava  SVK  8:13,10 

Kategória / Category: Muži Open (Men Open) 2000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1.  Anton Grassl    SVK  5:52,80 
2.  Peter Legény  VK Slávia STU Bratislava  SVK  6:11,50 
3.  Andre Rédr  VK Slávia STU Bratislava  SVK  6:12,50 
4.  Filip Holzer  SVK Bratislava  SVK  6:19,60 
5. Mark Biró Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 6:24,40
6. Attila Bakaity Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub HUN 6:26,00
7.  Juraj Zlacký  SVK Bratislava SVK  6:44,80 
8.  Michal Bartko    SVK  6:46,10 
9.  Miroslav Novák  SVK Bratislava  SVK  6:48,70 
10.  Michal Cháňa  VSK VŠB-TU Ostrava CZE  6:50,60 
11.  Miloš Bublík  VSK VŠB-TU Ostrava  CZE  7:17,00 
12.  Martin Urban  VSK VŠB-TU Ostrava  CZE  7:20,10 

Kategória / Category: Štafety 4x2x500 m (Relay race 4x2x500) 4000 m

Poradie
Place
Meno a priezvisko
Name and surname
Klub
Club
Krajina
Country
Čas
Result
1. Hasiči Trnava KR HaZZ Trnava SVK 12:10,40
2. Hasiči Ostrava HZS Moravskoslezského kraje CZE  12:21,80 
3. Hasiči Szentes Csongrád megye, Szentasi túzoltóság csapat HUN  12:42,50 
4. Hasiči Praha HaZS hl. mesta Praha CZE  12:46,20 
5. Hasiči TU Ostrava VSK VŠB-TU Ostrava CZE  12:58,90 
6. Hasiči SP Połaniec Straż Pożarna Połaniec  POL  13:55,30 
7. Hasiči ELPOŻ Połaniec ELPOŻ Połaniec  POL  15:07,40 

Fotogaléria