Šport C2 Indoor Rowing

Hľadaj články
Úvod / Poradňa "Veslárskeho trenažéra Concept2"

Poradňa "Veslárskeho trenažéra Concept2"

Našim cieľom je poskytnúť zákazníkovi nielen najlepší produkt, ale k nemu aj najlepšiu službu so všetkým čo k tomu patrí. To znamená kvalitný záručný a pozáručný servis, informácie o novinkách (ako sú rôzne nové free stiahnuteľné programy spestrujúce cvičenie, ale aj rôzne športové akcie a podujatia, ktoré organizujeme) a poskytovanie najrôznejších rád. Aj pre to bola zriadená na našom webe táto sekcia, kde sa budeme snažiť odpovedať na vaše najčastejšie otázky ohľadom trenažérov.

 • Čo dostanem za svoje peniaze?

Odpoveď: najlepší veslársky trenažér na svetovom trhu s dvojročnou zárukou na nekovové časti a päťročnou zárukou na kovové časti.

 • Ako dlho trvá dodanie veslovacieho trenažéru Concept2?

Odpoveď: dodanie veslovacieho trenažéra je pri objednávke do 15:00 hod. do 24 hodín kdekoľvek na Slovensku a do 48 hodín v Českej republike.

 • Veslovací trenažér mi zložíte, alebo to budem musieť spraviť sám?

Odpoveď: ak si veslovací trenažér objednáte s našou firemnou dopravou priamo k vám samozrejme vám ho aj zložíme, alebo vám veslovací trenažér privezieme už zložený..

 • Je rozdiel vo veľkosti trenažéra?

Odpoveď: väčšina veslovacích trenažérov má podobné rozmery, čo sa týka výšky, šírky a dĺžky. Z ergonomického hľadiska má oproti konkurenčným značkám veslovací trenažér Concept2 model E napríklad vyššie položenu koľajnicu, čo umožňuje ľahšie nasadanie na trenažér.

 • Aká je nosnosť veslovacieho trenažéra?

Odpoveď: nosnosť veslovacieho trenažéra Concept2 je 225 kg, čo umožňuje bezpečné cvičenie aj ľuďom s vysokou nadváhou..

 • Dá sa veslovaním na veslovacom trenažéri schudnúť?

Odpoveď: samozrejme! Veslovanie na veslovacom trenažéri je jedným z najúčinnejších cvičení bojujúcich proti nadváhe. Výrazne redukuje hmotnosť a podporuje spaľovanie tukov. Chudnúť sa nedá selektívne, preto ak máte napríklad tuk na bruchu, nedá sa chudnúť len "z brucha". Cvičením určitej partie nespôsobíte, že sa tuk bude strácať práve na tejto problémovej partii. Veslovací trenažér Concept2 zapája rytmickými pohybmi do cvičenia všetky svaly, nielen problémové partie. Nahradí množstvo iných strojov a nezaťažuje pohybový aparát. Umožní vám cvičiť v aerobnom pásme zaťaženia. Pri správnej dĺžke a intenzite cvičenia odbúrate množstvo tukového tkaniva v tele, spevníte svalstvo a získate výbornú kondíciu.

 • Môžu na ňom veslovať muži aj ženy? A čo deti a seniori? Pre koho je veslovací trenažér vhodný?

Odpoveď: veslovací trenažér je tou najsprávnejšou voľbou pre ženy, ktoré chcú spevniť svalstvo alebo schudnúť a rýchlo sa zbaviť nadbytočných kilogramov a tiež pre mužov, ktorí si chcú zlepšiť kondíciu, prípadne nabrať svalovú hmotu. Je vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia nadváhou, pretože žiadnym spôsobom nezaťažuje kĺby.Čo sa týka veku, je vhodný pre deti aj seniorov.
Šport C2 v spolupráci so Slovenskou asociáciou halového veslovania organizuje Školskú ligu halového veslovania, do ktorej je zapojených množstvo stredných škôl. Tým veslárske trenažéry Concept2 napomáhajú k rozvoju šport u mládeži a poskytujú žiakom zaujímavú a atraktívnu formu komplexného cvičenia.
U seniorov zabraňuje ubúdaniu svalovej hmoty, pozitívne pôsobí na kardiovaskulárny systém, je vhodnou prevenciou pre rôzne typy ochorení.
Zároveň ako jediný na trhu poskytuje dostupnosť zážitku z veslovania na veslovacom trenažéri aj telesne postihnutým ľuďom, vďaka prídavnému zariadeniu Adapt2Row.

 • Počul som, že veslovací trenažér je vhodný aj pri rehabilitácii a poúrazových stavoch. Je to pravda?

Odpoveď: rehabilitácia pomocou veslovacieho trenažéru sa stáva neoddeliteľnou súčasťou komplexnej liečby už aj v rôznych zdravotníckych zariadeniach a kúpeľných domov na Slovensku. Náš veslovací trenažér Concept2 aj s prídavným zariadením Adapt2Row používajú aj v Národnom rehabilitačnom ústave Kováčová. Súčasný svetový trend odporúča po športových úrazoch a artroskopických operáciách takzvaný akcelerovaný typ rehabilitácie. To znamená, čo najkratšia imobilizácia kĺbu a čo najskoršie rozcvičovanie a posilňovanie svalstva. Veslovací trenažér vám poskytne ľahkú a rýchlu rehailitáciu, zvýši vašu mobilitu a flexibilitu po úrazoch!

 • Aká je hmotnosť veslovacieho trenažéra?

Odpoveď: veľkou výhodou veslovacieho treanažéra Concept2 modelu E je jeho váha, ktorá predstavuje 29,5 kg. Je to suverénne najmenej v porovnaní s modelmi konkurenčných značiek, ktorých váha sa pohybuje od 33 až do 56 kg, čo výrazne sťažuje manipuláciu a je náročné na zaobchádzanie, najmä pre ženy.

 • Budem ho vedieť úsporne skladovať, aby nezaberal miesto?

Odpoveď: veslovací trenažér sa dá veľmi jednoduchorozložiť a skladovať. Potrebný priestor na skladovanie je 68x119x138 cm

 • Aké hodnoty si mám všímať na monitore, čo je dôležité sledovať pri veslovaní?

Odpoveď: najdôležitejšie hodnoty z pohľadu tréningu a sledovania vášho pokroku v cvičení sú: naveslované metre, čas veslovania, vykonaná práca vo watoch, spálené kalórie, prípadne srdcová frekvencia. Samozrejme Concpet2 ponúka okrem týchto údajov aj množstvo iných. Vaše tréningy si môžete taktiež zaznamenávať do pamäťovej karty, nahrávať do vášho PC, vyhodnocovať, alebo porovnávať prostredníctvom inernetu s užívateľmi na celom svete

 • Aké sú výhody monitoru PM pred inými značkami? Aké možnosti ponúka?

Odpoveď: monitor PM3, PM4, PM5  je zaradienie ktoré vám podkytne úplné údaje o vašom cvičení. Okrem všetkých základných tréningových hodnôt a údajov ako je čas cvičenia, odveslovaná vzdialenosť, počet temp za minútu, výkon vo watoch, množstvo spálených kalórií a meranie drdcovej frekvencii. Tieto údaje sa Vám uložia do pamäte monitora, prípadne do pamätovej katy, alebo USB kľúča. Vaše tréningové údaje si môžete veľmi jednoducho a prehľadne sledovať v PM monitore ale tiež ukladať aj do PC. Oproti konkurencii ponúka ďalšie nadštandardné služby ako zábavné hranie hier, ktoré spestrí cvičenie, umožňuje bezdrôtové prepojenie až 8 monitorov pre skupinové cvičenie viacerých osôb, možnosť posielania svojich dosiahnutých výsledkov do online svetového rebríčka a ešte ďalšie doplnkové funkcie.

 • Koľko mi veslovací trenažér vydrží? Aká je jeho životnosť?

Odpoveď: Stroje sú navrhnuté pre extrémne dlhú dobu používania a s minimálnou nutnosťou servisu. Metalizovaný povrch, liatinové kolieska, poniklovaná reťaz, hliníková koľajnica. To je len časť dokonale navrhnutých a upravených materiálov, ktoré pri správnom používaní zabezpečujú životnosť stroja minimálne 15 rokov.

Svalové skupiny