Šport C2 Indoor Rowing

Hľadaj články
Úvod / Trenažéry C2 / Šport / Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní (C.R.A.S.H.-B. Sprints)

Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní (C.R.A.S.H.-B. Sprints)

Indoor Rowing – halové veslovanie - najskôr využívali pri svojom tréningu veslári. Potom sa rozšírilo do fitness centier a domácností a stalo sa aj samostatnou športovou disciplínou. V súčasnosti sa uskutočňujú stovky pretekov vo viac ako 120 krajinách sveta. Ako jeden z mála kondičných trenažérov umožňuje veslársky trenažér Concept2 vďaka svojej špeciálnej konštrukcii presne porovnávať dosiahnuté výsledky. Vydávajú sa národné a svetové rebríčky výsledkov.

V americkom Bostone sa každý rok konajú Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní na veslárskych trenažéroch Concept2 - C.R.A.S.H.-B. Zapojiť sa do nich môžu nielen profesionálni ale aj amatérski športovci a tiež aj hendikepovaní športovci.

Výborným príkladom je úspech nášho nevidomého veslára Milana Lackoviča na majstrovstvách sveta v 2014 s výborným časom 03:01,3 v disciplíne na 1000 m a obhajoba titulu majstra sveta v roku 2015. Na Slovensku sa každoročne usporadúvajú Majstrovstvá Slovenska v halovom veslovaní, do ktorých sa môže zapojiť každý, kto má chuť zmerať si sily so súpermi.

Hala v Bostone

Hala v Bostone, kde sa každoročne konajú Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní

 

Archív výsledkov:

Majstrovstvá sveta v halovom vslovaní - C.R.A.S.H.-B. Sprints 2015

Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní - C.R.A.S.H.-B. Sprints 2013

Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní - C.R.A.S.H.-B. Sprints 2008 

 

 

Svalové skupiny