Šport C2 Indoor Rowing

Hľadaj články
Úvod / Trenažéry C2 / Šport / Concept2 liga halového veslovania

Concept2 liga halového veslovania

Concept2 liga halového veslovania je medzinárodná súťaž, ktorá prebieha prostredníctvom internetu a zapojiť sa do nej môžu súťažiaci zo Slovenska a iných krajín.

Počas školského roku 2015-2016 prebehne už VIII. ročník ligy v halovom veslovaní pre stredné školy.

Súčasne so súťažou stredných škôl prebieha aj liga v halovom veslovaní základných škôl, do ktorej sa po prvý krát zapojili žiaci základnej školy Fándlyho v Pezinku.

Snahou a cieľom tejto stále viac obľúbenej súťaže je rozvíjať netradičné športové disciplíny na školách a iných inštitúciách a pritiahnuť študentov ako aj dospelých k športu atraktívnou a nápaditou formou, ktorá podporuje súťaživosť a zvyšuje záujem o šport.

Súťaží sa v rôznych kategóriách na veslárskych trenažéroch Concept2, na ktorých sa v súčasnosti uskutočňujú stovky pretekov vo viac ako 120 krajinách sveta.

Trénovaním a súťažením na veslárskych trenažéroch si pretekári komplexe precvičujú 80% svalových skupín na celom tele, zlepšujú svoju kondíciu a formujú postavu.

Registrácia tímov, návod a celý priebeh ligy je veľmi jednoduchý. V záložkách jednotlivých inštitúcií nájdete všetky potrebné inštrukcie spolu s odpoveďami na vaše prípadné otázky.

Na záver by sme len radi dodali: neváhajte a poďte veslovať!

Viac informácií nájdete na www.sahv.sk.

Video: otvorené kolo Školskej ligy halového veslovania na Gymnáziu A. Sládkoviča v Banskej Bystrici
 


Svalové skupiny