Šport C2 Indoor Rowing

Hľadaj články
Úvod / Trenažéry C2 / Doplnky / RowPro - tréningový program

RowPro - tréningový program

TXT_256_1435132986

Čo je to RowPro?

RowPro je počítačový softvér pre užívateľov veslárskych trenažérov Concept2, ktorí chcú dosiahnuť výsledky a chcú veslovať dlhodobo. RowPro je vaša kompletná pomôcka pri veslovaní, ktorá obsahuje všetky potrebné funkcie, preto aby ste dosiahli úspech.

RowPro poskytuje štruktúru, motiváciu a spätnú väzbu, ktorú potrebujete na dosiahnutie výsledkov, ktoré od veslovania očakávate. Nemusíte len hádať čo robiť a dúfať, že to bude fungovať. S RowPro budete na dobrej ceste už od prvého záberu.

TXT_256_1377677260

 

Nevyhnutná pomôcka pri veslovaní

RowPro je kompletnou, intuitívnou, ľahko použiteľnou pomôckou pre vytvorenie tréningov priamo na vašom Concept2 výkonnostnom monitore.

Zaznamenáva každý záber počas vášho veslovania, ukazuje vám správnu techniku v 3D zobrazení a súčasne sa váš čln pohybuje na nádhernej vodnej hladine.

Navyše po skončení sú vaše výsledky uložené vo vašom osobnom veslárskom denníku, kde si môžete pozrieť svoj vývoj, analyzovať svoj výkon a preniesť svoje výsledky priamo do vašej Concept2 Online Logbook.

Môžete veslovať online spolu s inými, veslovať offline sám alebo nastaviť si preteky či veslovať oproti svojim predchádzajúcim tréningom, aby ste sa necítili osamelí. Toto všetko je v reálnom čase, v 3D a vy máte všetko pod úplnou kontrolou kedykoľvek a kdekoľvek chcete veslovať

 

Priame pripojenie Concept2 monitoru

 TXT_256_1434120187

Váš Concept2 výkonnostný monitor si jednoducho pripojíte priamo k PC s RowPro prostredníctvom USB káblu, ktorý ste dostali od Concept2.

TXT_256_1435133832

 

Kliknutím nastavíte tréningy

Vyberte si tréning, ktorý chcete zaveslovať v Session Setup (Nastavenie tréningu) a za pomoci niekoľkých kliknutí vám RowPro nastaví váš výkonnostný monitor a môžete začať veslovať.

Vybrať si môžete buď jeden zo štandardných prednastavených tréningov alebo z naplánovaných tréningov z vášho aktuálneho tréningového plánu. Vytvorte si svoj vlastný veslársky tréning alebo sa pripojte k niektorému z mnohých organizovaných online veslárskych tréningov.

Pomocou niekoľkých ďalších klikov môžete jednoducho pridať súperov, predchádzajúce zaveslované tréningy, zahrievacie/uvoľňujúce tréningy a až do 30 úsekov.

 

3D veslárska dráha na vode

 TXT_256_1377677267

Nepochybne jednou z popredných vlastností RowPro je úžasná 3D veslárska dráha na vode, kde uvidíte „ozajstnú“ vodu, na ktorej veslá tvoria kruhy, brázdu po člne, jemné vlnenie hladiny a zrkadlenie sa na hladine v pohybe. Farbu loďky, oblečenia, vlasov a pleti si môžete vybrať v Color Studio a tak vytvoriť presnú kópiu seba. Na lopatke vesla môžete zobraziť vlajku svojej krajiny. 

 

Tréningové plány

RowPro má obrovskú zásobu štrukturovaných veslárskych tréningových plánov, ktoré odborne ušil na mieru vašich schopností a cieľov Jon Ackland z Performance Lab International.

Vybrať si môžete z viac ako 600 tréningových plánov zameraných na zdravie a fitnes, kontrolu hmotnosti alebo súťaženie na všetkých úrovniach. Z ponuky RowPro si môžete vybrať 8, 10, 12 alebo 14 týždňové plány, tak aby sa zmestili do vášho nabitého programu, ktoré vás odborne povedú k vašim cieľom čo sa týka vášho zdravia a fitnes, kontroly hmotnosti alebo súťaženia.

 TXT_256_1377677280

 

Súperi a predchádzajúce tréningy

Veslujte so súpermi alebo oproti predchádzajúcim tréningom z vášho veslárskeho denníka alebo oproti predchádzajúcim tréningom iných ľudí. Máte k dispozícii 3 ďalšie dráhy. do ktorých môžete nasadiť svojich virtuálnych spoločníkov. 

 

3D trénerská klinika

Naučte sa veslovať bezpečne a mocne od jedného z majstrov tohto športu. Navštívte 3D trénerskú kliniku, kde vás

Olympijský veslársky tréner Brian Hawthorne naučí ako veslovať pomocou jednoduchej a pomalej 3D ukážky a poskytne vám trénerské rady pre každú časť vášho záberu.

 

Online veslovanie

 TXT_256_1377677288

Čo je veslovanie online?

Pri veslovaní online sa pripojíte prostredníctvom vášho RowPro PC na  internet a môžete veslovať s inými ľuďmi s hociktorého kúta sveta v reálnom čase. 

 

Úžasná motivácia:

RowPro veslovanie online je veľmi populárne, čomu svedčí 170 000 člnov, ktoré dorazili do finišu od začiatku fungovania veslovania online. Pre ľudí je veslovanie a online chatovanie s inými veľmi motivujúce. 

 

Niekoľko faktov:

  • Každý deň sa koná online množstvo pretekov, do ktorých sa môže zapojiť každý.
  • Pre všetkých užívateľov RowPro je to bezplatné.
  • Funguje to s akýmkoľvek internetovým pripojením.
  • Môžete si vybrať akým tempom budete veslovať, či miernym alebo náročným.

Online veslári sú skvelou partiou ľudí z celého sveta.

Či už je to vrelé privítanie, keď sa po prvý krát rozhodnete veslovať online alebo priateľské doberanie po absolvovanom veslovaní online, ihneď oceníte  zábavu a motiváciu, ktoré vám online veslovanie s inými prinesie.

A to je to čo vás motivuje k veslovaniu. Zábava. Spoločnosť. Priateľstvá. Nemusíte si robiť starosti s technickými kúzlami, ktoré to umožnili ani so spôsobom akým sa to dostáva okolo celej zemegule. Len sa pripojte na internet a veslujte.

Existuje veľa tréningov, ku ktorým sa môžete pripojiť – od základných fitnes až po zábavné preteky, kde môžete byť nejakým spôsobom znevýhodnený alebo veslárske preteky pri príležitosti oslavy narodenín, to všetko na vás čaká, len to treba skúsiť.

Ľudia majú radosť z  veslovania online a je to aj vidno. Veslovanie online vzrastie každý rok o 100%, je tu zastúpených viac ako 40 krajín zo všetkých časových pásiem, od Európy po Nový Zéland. 

 

Veslársky denník

RowPro automaticky ukladá detailné výsledky z každého tréningu do vášho osobného veslárskeho denníka. Môžete si ich vyfiltrovať a upraviť a pozrieť si detailné záznamy, kde uvidíte celkové metre, úseky, intervaly a zábery.

Tiež môžete výsledky previesť priamo z RowPro do vášho Concept2 Online Logbook – toto je jedna z najobľúbenejších funkcií v RowPro a je tiež užitočná vtedy, keď sa zapojíte do niektorej z Concept2 súťaží.

 

Analýza výkonu

RowPro obsahuje súbor analytických nástrojov, ktoré určite oceníte: možnosť nájsť a porovnať podobné tréningy, aby ste zistili svoj vývoj, mesačné a ročné štatistiky vašej veslárskej histórie, detailnú analýzu tréningu a výber podobných tréningov na základe jediného kliknutia.

TXT_256_1377677302 

Tiež môžete exportovať výsledky ako XML súbory alebo ako CSV súbory pre ďalšie analyzovanie.

Viac nájdete v sekcii the Oarbits online rowing club na www.digitalrowing.com/Oarbits a ak už nič iné, vyskúšajte si online veslovanie aspoň raz, aby ste to zakúsili na vlastnej koži.

Svalové skupiny