Šport C2 Indoor Rowing

Hľadaj články
Úvod / Predstavujeme vám Concept2 veslársky trenažér model E s monitorom PM5 v čiernej farbe

Predstavujeme vám Concept2 veslársky trenažér model E s monitorom PM5 v čiernej farbe

V októbri 2016 uviedla na trh spoločnosť Concept2 svoj najnovší veslársky trenažér model E s PM5 už aj v čiernej farbe.

TXT_412_1441196446

Concept2 model E je najlepší veslársky trenažér na svetovom trhu.

Skutočne splní všetky Vaše predstavy o plnohodnotnom tréningu, ktorým precvičíte až 80% všetkých svalových skupín, srdce, pľúca a obehový systém.

Tréningom na trenažéri Concept2 dokážete veľmi efektívne spaľovať tuky a tým redukovať telesnú hmotnosť.

Veslársky trenažér Concept2 vyžaduje minimálnu údržbu. Kvalitná poniklovaná reťaz je zárukou dlhej životnosti. Záruka na kovové časti je 5 rokov. Do monitoru PM5 urobila firma Šport C2 s.r.o., ktorá je národným predajcom značky Concept2 na Slovensku menu v slovenskom jazyku.

Na rozdiel od iných aeróbnych fitness strojov je veslársky trenažér vhodný pre domáce aj profesionálne využitie pre všetky vekové kategórie. 

Model E patrí do 5. generácie veslárskych trenažérov Concept2 a ponúka nasledovné: 

  • výkonnostný monitor PM5
  • dlhšie rameno, ktoré umožňuje ľahší prístup k monitoru PM5
  • reťaz v samostatnom puzdre s jednoduchšou údržbu
  • vždy čistú poniklovanú reťaz, ktorá vyžaduje iba minimálnu údržbu
  • nový design nôh, ktorý poskytuje vyššiu stabilitu a pocit pevnosti
  • o 15 cm vyššie umiestnené sedadlo oproti modelu D
  • metalizovaný povrch rámu s extra trvanlivou úpravou

 

Spoločnosť Concept2 uviedla v septembri 2014 na trh trenažéry s najnovším výkonnostným monitorom PM5. Výhodou nového monitoru je najmä podsvietený displej a možnosť ukladania tréningových údajov na akýkoľvek USB flash disk

TXT_334_1409756433

 

Prehľad monitora PM5 

Multifunkčný a ľahko ovládateľný

Hoci monitor poskytuje veľa rôznych funkcií, je zároveň aj ľahko ovládateľný. Automaticky sa zapne a zobrazí údaje hneď ako sa roztočí koleso zotrvačníka, takže na začiatku nemusíte stláčať vôbec žiadne tlačidlá.

Ak si chcete pozrieť všetky funkcie, ktoré sú k dispozícii, jednoducho postupujte podľa jednotlivých možností v menu monitora. Môžete si zobraziť prednastavené tréningy, uložiť vaše obľúbené tréningy, zobraziť výsledky odveslovaných tréningov a ďalšie možnosti. Podrobnejšie informácie nájdete po stlačení tlačidla na pravej strane monitoru (z Hlavného menu zvoľte "Ďalšie možnosti" > "Informácie").

Údaje a možnosti ich zobrazenia

V monitore PM5 sa vám pri každom tréningu zobrazia údaje o vzdialenosti, rýchlosti, tempe, kalóriách a wattoch a tieto údaje si môžete prezrieť v jednej z nasledovných piatich zobrazení: všetky údaje, silová krivka, stĺpcový graf, veľké zobrazenie a súpera.

Podsvietená obrazovka na monitore PM5 umožňuje lepšiu viditeľnosť údajov na monitore. Displej sa automaticky podsvieti hneď po zapnutí monitora a ostane podsvietený  aj počas tréningu.

Bezdrôtové monitorovanie srdcovej frekvencie

Monitor PM5 umožňuje ANT+ a Bluetooth Smart (nie Bluetooth) bezdrôtové monitorovanie srdcovej frekvencie. Aby ste mohli využiť túto funkciu, budete potrebovať hrudný pás, ktorý funguje na základe jednej z týchto dvoch prenosových technológií.

Kompatibilita s USB flash diskom

Monitor PM5 vám umožňuje uložiť si vaše tréningové údaje dvomi spôsobmi - vo vnútornej pamäti monitora alebo na USB flash disk (je dodávaný spolu s monitorom). Na USB flash disk si môžete uložiť vaše tréningové údaje a preferované nastavenia a umožňuje vám aj prenos týchto údajov. Prostredníctvom bezplatného softvéru Concept2 Utility si môžete načítať svoje výsledky do vašej online logbook alebo ich preniesť do počítača.

Monitor je kompatibilný len s USB flash diskami naformátovanými na FAT a FAT32.

TXT_334_1409824665                TXT_334_1409824684 

 

Nabíjanie monitora

Monitor PM5 funguje s dvomi D cell batériami. Počas tréningu sa monitor nabíja vtedy, keď sa točí koleso zotrvačníka a vďaka tomu sa predlžuje životnosť batérií.

Hry

Ak potrebujete niekedy dodatočnú motiváciu alebo chcete trochu pozmeniť svoj bežný tréningový plán, môžete si vyskúšať niektorú z hier. Tieto hry sú tiež výborným tréningovým prostriedkom nielen pre deti ale aj pre dospelých. Vybrať si môžete spomedzi hier Rybky, Šípky, Streľba na terč a Biatlon.

 TXT_334_1409838764

Preteky

Vďaka svojej presnosti je výkonnostný monitor ideálny na usporadúvanie prekov a súťaží. Prostredníctvom PM5 môžete súťažiť s členmi vášho tímu alebo súpermi, ktorí sa nachádzajú buď v rovnakej miestnosti alebo na inom kontinente. PM5 vám tiež umožňuje usporiadať aj káblové preteky, kde sú trenažéry prepojené navzájom káblami.

 

Svalové skupiny