Šport C2 Indoor Rowing

Hľadaj články
Úvod / Halové veslovanie – ideálne cvičenie v zimnom období

Halové veslovanie – ideálne cvičenie v zimnom období

Indoor Rowing – halové veslovanie - najskôr využívali pri svojom tréningu veslári. Potom sa rozšírilo do fitness centier a domácností a stalo sa aj samostatnou športovou disciplínou. V americkom Bostone sa každý rok konajú Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní na veslárskych trenažéroch Concept2 - C.R.A.S.H.-B. Zapojiť sa do nich môžu nielen profesionálni ale aj amatérski športovci a tiež aj hendikepovaní športovci. Výborným príkladom je úspech nášho nevidomého veslára Milana Lackoviča na majstrovstvách sveta v 2014 s výborným časom 03:01,3 v disciplíne na 1000 m a obhajoba titulu majstra sveta v roku 2015. Na Slovensku sa každoročne usporadúvajú Majstrovstvá Slovenska v halovom veslovaní, do ktorých sa môže zapojiť každý, kto má chuť zmerať si sily so súpermi.

Veslársky trenažér Concept2 je skutočne výnimočný stroj pre udržanie vašej kondície alebo ako príprava na iné športy najmä v zimnom období, keď sú vonku zhoršené podmienky. Cvičenie na ňom je plynulé, bez nárazov. Stroj šetrí pohybový aparát a kĺby, je teda odporúčaný aj pre chudnutie a rehabilitáciu. Pri cvičení sa optimálne zaťažuje srdce a zvyšuje kapacita pľúc.

Veslovanie na trenažéri zapája celé telo, takže znamená vyšší energetický výdaj aj podstatne viac zábavy v porovnaní s jednostrannými aktivitami. Čas na ňom ubieha veľmi rýchlo! A to je pre väčšinu ľudí zásadné – vybrať si pohyb, ktorý ich aspoň trochu baví, aby pri ňom vydržali dostatočne dlho a mali z neho očakávaný efekt.

Výkonnostný monitor PM veslovacieho trenažéra, ktorý meria najmä kalórie, čas a počet záberov, poskytuje spätnú väzbu o intenzite cvičenia. Môžete monitorovať aj svoju srdcovú frekvenciu a to prostredníctvom bezdrôtového hrudného pásu.

Či máte 9 alebo 90 rokov, či ste fit alebo nie, veslovanie na veslárskom trenažéri vám ponúka príležitosť fantastického cvičenia na dosiahnutie Vašich kondičných cieľov v akomkoľvek veku!    

Svalové skupiny