Šport C2 Indoor Rowing

Hľadaj články
Úvod / Začíname veslovať

Začíname veslovať

Veslovanie nie je zložité. Po zvládnutí základov ste už na dobrej ceste k tomu, aby ste dosiahli svoje fitnes ciele. Tipy a zdroje, ktoré sú v tejto sekcii, vám pomôžu aby ste čo najlepšie využili váš veslársky trenažér.

Naučte sa správnu techniku veslovania

Predtým než začnete prvýkrát veslovať si pozrite videá správnej techniky veslovania. Keď sa hneď na začiatku naučíte správnu techniku, pomôže vám to veslovať lepšie a rýchlejšie z dlhodobého hľadiska. Tiež takto predídete zraneniu a osvojeniu si zlých veslárskych návykov, ktorých je potom ťažké zbaviť sa.

Vzdelávajte sa

Oboznámte sa so základmi, ktoré sú kľúčom k vášmu dlhodobému úspechu: prospešné strečingové cviky, užitočné dýchacie techniky, ako sa cítiť pohodlne na veslárskom trenažéri a na čo slúži nastavenie klapky odporu.

Sledujte svoj pokrok

Monitorovanie svojho výkonu je jeden z najlepších spôsobov ako ostať motivovaný a dosiahnuť svoje ciele. Odporúčame vám, aby ste si založili svoj účet v Online Logbook, kde si môžete zaznamenať všetky svoje odveslované tréningy, zapojiť sa počas roku do rôznych súťaží, a sledovať svoj pokrok ak sa chcete stať členom klubu Million Metre Clubs. Ak preferujete papierovú formu zapisovania môžete si stiahnuť a vytlačiť logbook stránku.

Trénujte s partnerom

Nájdenie tréningového partnera vám veľmi pomôže, aby ste vydržali so svojím tréningovým plánom. Môžete využiť funkciu Training Partner v Online Logbook-u a budete tak môcť sledovať svoj pokrok bez ohľadu na to kde sa práve nachádzate

Zlepšujte sa postupne

Keď sa posadíte po prvý krát na váš veslársky trenažér odolajte pokušeniu veslovať priveľa priskoro. Namiesto toho sa zamerajte na osvojenie si správnej techniky a udržanie pravidelného tempa. Vyskúšajte si naše “Úvodné tréningy” v sekcii Tréningové programy.

Svalové skupiny