Šport C2 Indoor Rowing

Hľadaj články
Úvod / Optimálnu kondíciu, zdravie a krásu si budujete pomocou veslárskeho trenažéra

Optimálnu kondíciu, zdravie a krásu si budujete pomocou veslárskeho trenažéra

Budovanie optimálnej kondície

Veslársky trenažér Concept2 Vám dodá potrebnú energiu, redukuje vašu hmotnosť a zároveň Vám pomože nabrať svalovú hmotu.  Všetci chceme vyzerať príťažlivo a optimálna kondícia je kľúčom k dosiahnutiu príťažlivého vzhľadu!

 Svalová sila sa znižuje o 15% každých desať rokov po 50-tom roku života a o 30% každých desať rokov po 70-ke. Je to spôsobené najmä úbytkom počtu svalových vlákien. Silový tréning pomocou veslovacieho trenažéra však môže tento úbytok nahradiť o 25-100%, vďaka svalovej hypertrofii a zapojeniu väčšieho počtu motorických jednotiek svalu (o 14%). Sila je dôležitá v každodennom živote. Kvôli jej znižovaniu sa u seniorov často stretávame hlavne s poruchami chôdze a inými ťažkosťami pohybového aparátu. Silový tréning na veslovacích trenažéroch môže súčasne s primeranou výživou pôsobiť ako prevencia svalovej ochabnutosti u starších osôb.

Zvýšenie srdcovej frekvencie a krvného tlaku pri námahe je úmerné pomeru svalovej práce k maximálnej sile, ktorú je sval schopný vyvinúť. Preto dochádza u netrénovaných k významným zmenám srdcovej frekvencie a krvného tlaku i pri bežných domácich činnostiach. U trénovaných sa naopak zvýši maximálna sila, preto voči nej bežná záťaž nepredstavuje také veľké percento svalovej práce. Zároveň pri nej nedôjde ani k takému percentuálnemu vzostupu srdcovej frekvencie a krvného tlaku.

Či máte 9 alebo 90 rokov, či ste fit alebo nie, veslovanie na veslárskom trenažéri vám ponúka príležitosť fantastického cvičenia na dosiahnutie Vašich kondičných cieľov v akomkoľvek veku!    


Svalové skupiny