Šport C2 Indoor Rowing

Hľadaj články
Úvod / Trenažéry C2 / Šport / Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v halovom veslovaní stredných škôl / II. Medzinárodné majstrovstvá SR v halovom veslovaní stredných škôl

II. Medzinárodné majstrovstvá SR v halovom veslovaní stredných škôl

II. Medzinárodné majstrovstvá SR v halovom veslovaní stredných škôl

9. decembra 2011 usporiadalo v Banskej Bystrici na Gymnáziu Andreja Sládkoviča Centrum voľného času Junior v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja spolu so Slovenskou asociáciou halového veslovania a partnermi 2. ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky v halovom veslovaní stredných škôl. O titul Majstra Slovenska na veslárskych trenažéroch  bojovali nielen žiaci a žiačky zo 17tich stredných škôl z celého Slovenska, ale aj študenti zo škôl z Maďarska, Poľska a Srbska.

Záštitu nad majstrovstvami prevzal predseda Banskobystrického samosprávneho kraja pán Vladimír Maňka. Všetci diváci a pozvaní hostia boli milo potešení a prekvapení úrovňou podujatia, ale aj výkonmi súťažiacich a perfektnou atmosférou, ktorá sprevádzala celé toto podujatie.

Počas celého dňa nás sprevádzal a k  fantastickej úrovni celého podujatia prispel svojim komentovaním aj najznámejší a najlepší slovenský športový komentátor Marcel Merčiak.

 

 

 

Celý priebeh šampionátu bolo možné sledovať online s komentátorom Jozefom Polešenským na stránke http://infonet.tv/. Takto mohli svojich spolužiakov sledovať žiaci zo všetkých zúčastnených škôl.

Atmosféru podujatia trefne vystihol slovenský olympionik Ľuboš Podstupka, na veslárskom trenažéri premiérovo strieborný medailista na MS 2003 v Bostone a medailista na svetových šampionátoch. „Som unesený, koľko je entuziazmu medzi deťmi, je to fantastické. Vo veslárskom živote nám zaostáva základňa, tu je to však úplne iné, každý atmosféru naplno prežíva."

Súťažilo sa celkovo v 5 kategóriách, formou štafiet na 4x500 metrov pre žiakov a 4x400 metrov pre učiteľov.

Súťažné kategórie:

1) Pedagógovia a zamestnanci

2) dievčatá 1. - 2. ročník

3) chlapci 1. - 2. ročník

4) dievčatá 3. - 4. ročník

5) chlapci 3. - 4. ročník

Vrcholom súťaže bol najmä skvelý súboj chlapcov v kategórii 3. - 4. ročník medzi domácim Gymnáziom A. Sládkoviča z Banskej Bystrice a obhajcami titulu zo Spojenej školy, Ľ. Podjavorinskej z Prešova, ktorý bol vyvrcholením celého dňa. Chlapci z Prešova vo vynikajúcom závere nakoniec svoj titul obhájili vo fantastickom čase 5:46,6.

Uznanie si však zaslúžia všetci zúčastnení, ktorí prispeli k výbornému podujatiu. Na záver by sme mohli teba len dodať, že vyhral šport a dobrá nálada!

  

 Kategória / Category: Pedagógovia a zamestnanci 1600 m
 1.   Gymnázium A. Sládkoviča, Banská Bystrica            Slovensko  5:02,4
 2.  Školský internát Medická 2, Košice  Slovensko  5:30,8
 3.  Spojená škola Prešov  SOŠ Prievidza  Slovensko  5:55,9 

  

  Kategória / Category: Dievčatá 1. - 2. ročník 2000 m
 1.  Gymnázium Pierra de Coubertina, Piešťany           Slovensko  7:14,2 
 2.  Gymnázium Vámbéry, Dunajská streda  Slovensko  7:20,4
 3.  Spojená škola Ľ. Podjavorinskej, Prešov  Slovensko  7:24,9
 4.  Gymnázium A. Sládkoviča, Banská Bystrica          Slovensko  7:25,5
 5.  Gymazium J. Chalupku, Brezno  Slovensko  7:53,1
 6.  SOŠ polytechnická, Prievidza  Slovensko  8:16,5
 7.   Školský internát Medická 2, Košice  Slovensko  8:40,2

  

  Kategória / Category: Chlapci 1. - 2. ročník 2000 m
 1.  Gymnázium Vámbéry, Dunajská Streda  Slovensko  6:10,3 
 2.  Gymnázium A. Sládkoviča, Banská Bystrica           Slovensko  6:22,8
 3.  Hotelová a obchodná akadémia, Brezno  Slovensko  6:24,7
 4.  Obchodná akadémia, Banská Bystrica  Slovensko  6:25,9
 5.  SOŠ polytechnická, Prievidza  Slovensko  6:26,0
 6.  Školský internát Medická 2, Košice  Slovensko  6:26,1
 7.  Gymnázium Pezinok  Slovensko  6:31,1
 8.  Spojená škola Ľ. Podjavorinskej, Prešov  Slovensko  6:32,5
 9.  SPŠ, Dubnica nad Váhom  Slovensko  6:33,5
 10.  Gymnázium J. Chalúpku, Brezno   Slovensko  6:34,5
 11.  Gymnázium P.de Coubertina, Piešťany  Slovensko  6:35,4
 12.  Gymnázium A. Sládkoviča, Krupina  Slovensko  6:37,9
 13.  SPŠ elektrotechnická, Košice  Slovensko  6:40,0
 14.  Obchodná akadémia, Liptovský Mikuláš              Slovensko  6:50,4
 15.  Nový Sad     Srbsko  6:51,5
 16.  Nowy Szacz   Poľsko  7:12,7

  

  Kategória / Category: Dievčatá 3. - 4. ročník 2000 m
 1.   Spojená škola Ľ. Podjavorinskej, Prešov      Slovensko  7:06,8
 2.  Gymnázium A. Sládkoviča, Banská Bystrica          Slovensko  7:22,9
 3.  Hotelová a obchodná akadémia, Brezno  Slovensko  7:26,7
 4.  Spojená škola Slančíkovej 2, Nitra  Slovensko  7:45,6
 5.  Gymnázium Vámbéry, Dunajská Streda  Slovensko  7:56,0
 6.  Školský internát Medická 2, Košice  Slovensko  7:57,1
 7.  SOŠ polytechnická, Prievidza  Slovensko  8:00,1
 8.    Obchodná akadémia, Banská Bystrica  Slovensko  8:35,0 

  

  Kategória / Category: Chlapci 3. - 4. ročník 2000 m

 1.  Spojená škola Ľ. Podjavorinskej, Prešov  Slovensko  5:46,6 
 2.  Gymnázium A. Sládkoviča, Banská Bystrica    Slovensko  5:51,1
 3.  Gymnázium J.G.Tajovského, Banská Bystrica  Slovensko  5:58,9
 4.  SPŠ elektrotechnická, Košice  Slovensko  6:07,4
 5.  Gymnázium Vámbéry, Dunajská Streda  Slovensko  6:13,4
 6.  SOŠ polytechnická, Prievidza  Slovensko  6:19,7
 7.  SPŠ, Dubnica nad Váhom  Slovensko  6:27,7
 8.  Školský internát Medická 2, Košice  Slovensko  6:28,3
 9.  Szondi Gyorgy Szakkozepiskola, Balassagyarmat  Maďarsko  6:29,1
 10.  Spojená škola Slančíkovej 2, Nitra  Slovensko  6:32,6
 11.  Gymnázium A. Sládkoviča, Krupina  Slovensko  6:38,1

 

Svalové skupiny